Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

XII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej w SP 3

2018-03-16 14:26:29 (ost. akt: 2018-03-16 14:27:16)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Wokalne talenty z różnych szkół zaprezentowały się w SP 3 na Wilanowie.

W Szkole Podstawowej nr 3 na Wilanowie, od wielu lat, marzec jest miesiącem piosenki europejskiej. Już po raz dwunasty młodzież z Samorządu Szkolnego i Klubu Europejskiego, pod czujnym okiem nauczycieli- Ewy Machejko, Agnieszki Dulniak i Daniela Grzyba, zorganizowała Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 3 w Giżycku, a także uczennice ze Szkół Podstawowych w Wilkasach i Upałtach.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali utwory znanych wykonawców w języku polskim, włoskim, hiszpańskim i angielskim do podkładu audio lub a’capella. Komisja oceniała poprawność wykonania i ogólne wrażenie artystyczne w dwóch kategoriach: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz VII, II-III oddziałów gimnazjalnych. I miejsce zajęły Magdalena Sulińska z SP 3 w Giżycku i Natalia Czerwińska z SP w Wilkasach. Drugą lokatę uzyskały Julia Matyjasek ze Szkoły Podstawowej w Wilkasach i Natalia Beksa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku, a trzecią - uczennica Szkoły Podstawowej w Wilkasach- Lidia Jurowska i Aleksandra Bielak z SP 3 w Giżycku. Wyróżnieniem nagrodzono Amelię Chomej - ze Szkoły Podstawowej w Upałtach i Zofię Paluch z SP3 w Giżycku.


W tym roku również publiczność nagrodziła swoją faworytkę. Okazała się nią Zofia Paluch ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Giżycku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Całą uroczystość uświetnili swoją obecnością Sekretarz Miasta Giżycko- pan Arkadiusz Połojański, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku- pani Ewa Ostrowska , Wójt Gminy Giżycko- pan Marek Jasudowicz, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Renata Filipkowska i dyrektor SP 3 w Giżycku- pani Ewa Lewińska.
Mamy nadzieję, że Szkoła Podstawowa nr 3 na Wilanowie ponownie będzie rozbrzmiewała muzyką w marcu przyszłego roku. Będzie to już trzynasta edycja. Zapraszamy.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages