Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Strażacy ochotnicy ratują, pomagają i ćwiczą

2018-03-15 11:06:44 (ost. akt: 2018-03-15 11:43:54)
Ćwiczenia strażaków z OSP Spytkowo

Ćwiczenia strażaków z OSP Spytkowo

Autor zdjęcia: OSP Spytkowo/facebook

Gaszą pożary, ratują ofiary wypadków, zabezpieczają domy przed powodzią i pomagają wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Na tym polega codzienna służba strażaków. Każdy z nas wie, jak ona jest ważna i nikogo do tego przekonywać nie trzeba. To musi być pasja. Jeśli ktoś tego nie czuje, nie zostaje w niej zbyt długo.

Takiej pasji na pewno nie brakuje strażakom z OSP Spytkowo. Druhowie jeżdżą na akcje ratownicze, a także ćwiczą i doskonalą swoje umiejętności. Na przykład 9 marca brali udział w ćwiczeniach z użyciem aparatów ODO (ochrony dróg oddechowych).

— Pomieszczenia zostały zadymione , przeszkody ustawione, a poszkodowani schowani w różnych zakamarkach. Wszystko po to, aby przynajmniej w niewielkim stopniu utworzyć scenariusz i warunki, które będą podobne do sytuacji prawdziwego zagrożenia — piszą na swoim facebooku. — Ćwiczenia miały na celu zgranie się strażaków ratowników, by jak najszybciej wydostać poza miejsce zagrożenia poszkodowanego.

Z kolei na początku marca strażacy z OSP Spytkowo ćwiczyli na jeziorze Niegocin w Wilkasach ratownictwo lodowe.
— Przy użyciu siły własnych mięśni oraz lin, drabiny i specjalnych sań lodowych musieliśmy wydobyć poszkodowanego mężczyznę z wody. Ćwiczenia te miały na celu doskonalenie umiejętności w zakresie ratownictwa lodowego — relacjonują strażacy.

Trudno sobie wyobrazić polską wieś bez strażaków ochotników i Ochotniczych Straży Pożarnych. W naszym regionie jest ich ponad 500. To spośród nich wybierzemy najpopularniejszą OSP w województwie warmińsko-mazurskim.

Plebiscyt na Najpopularniejszą OSP 2018 roku 
wystartował. Potrwa do 1 maja 2018 roku. W każdym powiecie wybierzecie Państwo po trzy najpopularniejsze jednostki.

Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajduje się w systemie.

Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


POWIAT GIŻYCKI

RANKING REGIONALNY: kliknij

RANKING: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

RANKING: Kobiece Drużyny Pożarnicze


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages