Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Drzwi szeroko otwarte w "Jedynce"

2018-03-08 12:48:11 (ost. akt: 2018-03-08 13:50:25)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Szkoła Podstawowa nr 1 szeroko otworzyła swoje drzwi przed wszystkimi, którzy chcieli poznać ofertę edukacyjną, bogate zaplecze, czy sympatycznych uczniów i kadrę szkoły.

W poniedziałek 5 marca szkołę licznie odwiedzili przyszli pierwszoklasiści z giżyckich przedszkoli wraz z rodzicami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy tenisa stołowego oraz lekcji lekkiej atletyki, ale dzieci najbardziej ucieszyły się z możliwości ruchowych szaleństw na sportowym placu zabaw przygotowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Biblioteka i świetlica również przygotowały atrakcje dla miłych gości. Mogli oni rozwiązywać łamigłówki, kolorować, grać w gry planszowe oraz wziąć udział w zajęciach integracyjnych. Jak na prawdziwą gościnę przystało, w auli na odwiedzających czekał słodki poczęstunek oraz kawa i herbata w towarzystwie dyrekcji szkoły.

Rodzice byli zainteresowani działaniem i organizacją oddziału przedszkolnego. Ale to był tylko początek. Prawdziwe emocje zaczęły się później. Goście zwiedzali sale lekcyjne zbierając kolorowe pieczątki za udział w przygotowanych zajęciach, pokazach i zabawach. Mogli obejrzeć imponujący pokaz wybuchowych eksperymentów chemicznych i pierwszej pomocy, obejrzeć skonstruowane przez gimnazjalistów roboty, zagrać w różnorodne gry edukacyjne, pośpiewać piosenki po angielsku i niemiecku oraz nauczyć się nowych słówek, a nawet osobiście wypróbować nowe ekrany multimedialne.

Goście tworzyli również własnoręcznie ciekawe prace plastyczne: robili palmy wielkanocne, tworzyli figury z origami oraz malowali krajobraz zimowy - miejmy nadzieję, że na pożegnanie tej malowniczej pory roku.

Wszyscy mogli tez obejrzeć zabawne filmy o życiu szkoły, obejrzeć kroniki oraz zdjęcia. Miło było, że byli absolweci szkoły, którzy przyszli z własnymi dziećmi, rozpoznawali się na niektórych z nich i wspominali czas spędzony w "Jedynce".

(fot. Adrian Robert Staszewski)

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages