Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Snowkiterzy na jeziorze Niegocin

2018-03-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-07 14:13:09)
Uroczystość otwarcia Surf to Fly Cup Giżycko 2018

Uroczystość otwarcia Surf to Fly Cup Giżycko 2018

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Zawody Surf to Fly Cup Giżycko 2018 w snowkitingu odbyły się na jeziorze Niegocin w Giżycku. Bazą imprezy był Port Ekomarina. W imprezie wystartowało 20 zawodników.

Snowkiting zdobywa coraz szersze uznanie wśród miłośników zimowego żeglowania po jeziorach. Tym razem do Giżycka na zaproszenie organizatora zawodów Grzegorza Kucieńskiego przyjechało 20 miłośników snowkitingu. Pojawili się nie tylko mieszkańcy Warmii i Mazur, ale też byli zawodnicy z Warszawy, Szczecina, Wołomina, Gdańska, Sopotu, Bydgoszczy i Lublina. Oni musieli odbyć już całą wyprawę, by wziąć udział w sprawdzianie.
Impreza została zorganizowana trzeci raz, i z dotychczasowych miała najwyższą frekwencję. Rywalizacji sprzyjały warunki atmosferyczne. Plan zawodów został zrealizowany.
W konkurencji Racing (wyścigów) przeprowadzono cztery biegi. Wszystko przebiegło sprawnie prócz drobnych awarii sprzętu czy starć latawców.
— W konkurencji Racing na nartach zwyciężył jednoznacznie Andrzej Kaźmierczak ze Szczecina, dla którego jest to drugie zwycięstwo z rzędu w zawodach Amatorskiego Pucharu Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018 po Weekendzie na Lodzie w Krynicy Morskiej. — informuje Grzegorz Kucieński, organizator zawodów. — Drugie miejsce wywalczył Andrzej Wodejszo z Olsztyna a trzecie miejsce podium zajął Jan Milarski ze Sztutowa. W wyścigach na snowboardach zwyciężyli ex aequo Dominik Mytkowski z Warszawy wraz z Adamem Lewandowskim z Kętrzyna, którzy zawzięcie rywalizując przez całą imprezę wygrali po dwa wyścigi i w dwóch wyścigach zajęli tak samo drugie miejsca. Trzecie miejsce na podium zajął reprezentant Giżycka, Jacek Jakimowicz. Po tych konkurencjach rozegrano kolejną niezwykle widowiskową konkurencję hang time, czyli konkurs skoków. Zawody snowkite Surf to Fly Giżycko Cup, to aktualnie jedyna impreza snowkite w Polsce, w której rozgrywany jest konkurs skoków. Najdłużej fruwającym snowkiterem tegorocznej imprezy okazał się Andrzej Kaźmierczak (podwójne zwycięstwo) z czasem 5,45 s., za którym uplasował się Andrzej Wodejszo (4,40 s) a trzecią lokatę zajął Jacek Jakimowicz (4.03).
GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages