Finał Pucharu Polski w łyżwiarstwie z medalami dla giżycczan

2018-03-09 10:00:00(ost. akt: 2018-03-09 10:49:02)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Finał Puchary Polski Grand Prix w jeździe szybkiej na lodzie odbył się na cenionym przez zawodników torze w Tomaszowie Mazowieckim. Rywalizowali młodzicy, seniorzy oraz masters. Giżycko miało także swoich reprezentantów.
W najmłodszej grupie wiekowej bardzo dobrze radził sobie Paweł Bartczak (UKS Giżycko), który był drugi na 3000 m i trzeci na 500 m. Miejsca w czołówce zdobywała też Magdalena Smędzik (5. na 500 m i 6. na 1000 m). Maciej Tulkiewicz był 13. na 500 m, 12. na 1000 m, 11. na 3000 m i 11. na 1500 m.

W gronie Mastersów Giżycko reprezentowali zawodnicy Giżyckiego Stowarzyszenia Łyżwiarskiego „Czarne Pantery”: Anna Gadomska, Helena Powierża, Anna Stankiewicz, Anna Szarejko, Zdzisław Maliszewski, Stanisław Garbacik, Leszek Cywiński, Sergiusz Richter oraz Leszek Lachowicz.

— Start naszych pań był udany — komentuje Zdzisław Maliszewski, prezes GSŁ „Czarne Pantery”. — Poprawiły swoje czasy na poszczególnych dystansach.

Anna Gadomska zajęła 1. miejsce w kat. wiekowej K–50, Anna Stankiewicz zajęła 2. miejsce w kat. wiekowej K–55, Helena Powierża zajęła 3. miejsce w kat. wiekowej K-55, Anna Szarejko była 4. w kategorii K–55.

Panowie radzili sobie również świetnie, zajmując czołowe lokaty na wielu dystansach. Podsumowanie startów wypada całkiem imponująco: Zdzisław Maliszewski był 1. w kat. wiekowej M–60, Stanisław Garbacik zajął 2. miejsce w kat. wiekowej M 60, Leszek Cywiński był 1. w kat. wiekowej M–55, Leszek Lachowicz był 2. w kat. wiekowej M–55, Sergiusz Richter był 5. w klasyfikacji kat. wiekowej M–45.
Wszyscy zawodnicy zdobyli puchary co wpłynie na dalszą motywację do treningów i startów w zawodach.