Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Szkolny Oskar dla Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku

2018-03-07 14:00:00 (ost. akt: 2018-03-07 14:12:18)

Autor zdjęcia: Archiwum PZSiPO Giżycko

Wieloletnią tradycją samorządu powiatowego jest wspieranie udziału dzieci i młodzieży w wydarzeniach kulturalnych. Rok szkolny 2017/2108 jest w tym zakresie wyjątkowy.

Do Giżycka wróciło kino. Zauważyliśmy zatem możliwość skierowania zainteresowań młodzieży na ten gatunek sztuki. Tak zrodził się pomysł na Szkolny Festiwal Filmowy i w roku szkolnym 2017/2018 zaproponowano wyprodukowanie przez szkolne grupy reżyserskie filmów reklamowych promujących własne szkoły.

Realizację filmów poprzedzono zajęciami filmowymi i dziennikarskimi, które pozwoliły na uzyskanie wiedzy warsztatowej, a jednocześnie podjęcie w sposób oryginalny i nowatorski próby zaproszenia młodszej widowni do wyboru nauki w tej, a nie innej szkole.

Do konkursu ostatecznie stanęło pięć placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Giżycki: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, Zespół Szkół Zawodowych oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii.

Wyprodukowane filmy poddane zostały ocenie profesjonalnego jury w składzie: Irena Tarasow i Piotr Radecki, reprezentujący Europejską Fundację Edukacji Audiowizualnej „DISCE”. Wybierając najlepszy film wzięto pod uwagę zawartość merytoryczną, scenariusz, zdjęcia i montaż.
23 lutego w kinie Nowa Fala odbyła się uroczysta Gala Filmowa, w trakcie której publiczności zaprezentowano zgłoszone do konkursu filmy oraz ogłoszono wyniki.

Za najlepszy film uznana została produkcja Zespołu Szkół Zawodowych. Również ten film w plebiscycie skierowanym do gimnazjalistów z terenu Powiatu Giżyckiego uzyskał największą sympatię i nagrodę publiczności.

Na zakończenie zgromadzona publiczność składająca się ze szkolnych grup reżyserskich, delegacji gimnazjalistów i szkół ponadpodstawowych obejrzeli w ramach pokazu specjalnego nominowany do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową film "Florida Project".

Organizatorem Szkolnego Festiwalu Filmów Reklamowych był Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, który dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

Ryszard Należyty, PZOSiPO w Giżycku

Fot. Archiwum PZSiPO
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mariola #2456535 | 89.229.*.* 8 mar 2018 10:10

  dzięki za zamieszczenie linku, a filmik świetny :) gratulacje!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Fan ZSZ w Giżycku #2456301 | 89.229.*.* 7 mar 2018 20:35

  Można obejrzeć zwycięski film pod adresem: https://youtu.be/i0TbuvzdP9s lub na stronie szkoły: zsz.edu.pl :-))

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mariola #2456100 | 89.229.*.* 7 mar 2018 14:59

   można gdzieś obejrzeć te filmy?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages