Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Pijany, zakrwawiony i poobijany rowerzysta jechał całą szerokością jezdni

2018-02-15 13:09:19 (ost. akt: 2018-02-15 13:31:52)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

14 lutego ok. 17.30 w Gajewie koło Giżycka policjanci napotkali nietrzeźwego rowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący jednośladem miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do tego rowerzysta był zakrwawiony i poobijany, tłumacząc, że nie ma już siły jechać rowerem. Po konsultacji lekarskiej 51-latek noc spędził w giżyckiej Komendzie, gdzie trzeźwiał. Mężczyzna dopuścił się wykroczenia, po opuszczeniu pomieszczenia dla osób zatrzymanych, funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 złotych.

Także 14 lutego około godz. 17 policjanci giżyckiej drogówki, dokonując pomiaru prędkości w terenie zabudowanym w miejscowości Gawliki Wielkie gm. Wydminy, zatrzymali kierującego vw caddy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 54-latek ma prawie pół promila alkoholu w organizmie co stanowi, że dopuścił się wykroczenia.


Policjanci Referatu Ruchu Drogowego giżyckiej Komendy działają na drogach powiatu w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”. Kontrole mają na celu wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Niestety, pomimo medialnego szumu oraz szeregu przeprowadzanych akcji policyjnych, za kierownicą samochodów nadal spotyka się nietrzeźwych kierowców. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku ku przestrodze kierowców oraz w celu eliminacji zagrożenia coraz częściej pojawiają się na drogach naszego powiatu.

Przeprowadzane systematycznie działania mają również na celu zmniejszenie liczby wypadków i kolizji, powstałych na skutek prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu lub stanie nietrzeźwości. Tylko w ubiegłym miesiącu ujawniono 13 kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony w postaci wykroczenia lub przestępstwa, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie kierowcy. W myśl prawa, wyróżnić można 2 poziomy stężenia alkoholu, tj. stan po użyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości, kolejno traktowane jako wykroczenie oraz przestępstwo.

Wykroczenie zgodnie z art. 87 Ustawy Kodeks Wykroczeń ujawnione zostaje u kierowców, którzy w 1 dm3 wydychanego powietrza mają od 0,1 do 0,25 mg alkoholu, jest to stan po spożyciu. W przypadku art. 178a Ustawy Kodeks Karny, kierowca przekraczając 0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza jest w stanie nietrzeźwości i podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu giżyckiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii.

Źródło : KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sikorek #2441661 | 176.221.*.* 16 lut 2018 13:18

    Panowie policjanci prosze wylapac bandytow za kierownica vco szaleja wieczorem na ul !-go maja,warszzawskiej ni mickiewicza,Te bydlaki mysla ze drogi sa tylko dla nich a przejscia dla pieszych klopotliwa przeszkoda w wariackiwj jezdzie.Tylko czekac jak jakis wariat zabije czlowieka

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages