Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Kontenerów ciągle za mało, a śmieci przybywa...

2018-02-16 10:00:00 (ost. akt: 2018-02-16 10:16:19)

Autor zdjęcia: Arch. czytelnika

Na problem ze śmieciami na swoim podwórku narzeka mieszkaniec ul. Olsztyńskiej 4 w Giżycku. Zwłaszcza po weekendzie okolice kontenerów wyglądają fatalnie.

— Od stycznia przybyło kontenerów w związku z segregacją, ale śmieci jest coraz więcej. Podejrzewam, że u nas odpadki wrzucają nie tylko lokatorzy bloku Olsztyńska 4, ale i z sąsiednich bloków i kamienic — mówi giżycczanin. — W naszym bloku doszła jeszcze pizzeria i masarnia, skąd też jest dużo pudeł, kartonów, puszek.

Ogrodzenie kontenerów i postawienie zamykanej wiaty też raczej nie zda egzaminu. Koszt dorobienia kluczy dla wielu lokatorów, możliwość ich zgubienia, otwieranie i zamykanie za każdym razem - to może nie spodobać się wielu mieszkańcom.

— Spółdzielnia niewiele może w tej sprawie - usłyszeliśmy od Stefana Cudzanowskiego, członka zarządu SM "Mamry", kierownika działu technicznego. — Gospodarką odpadami nie zajmuje się spółdzielnia, tylko Mazurski Międzygminny Zwiazek Gospodarka Odpadami. My zgłaszamy, że jest za mało pojemników, że śmieci są za rzadko wywożone. Teraz odpady zmieszane są wywożone trzy razy w tygodniu, a według nas powinny co najmniej cztery razy. Ale to nie my odpowiadamy za gospodarkę śmieciową. My jesteśmy tylko podatnikiem. Choć stale monitorujemy sytuację na naszych osiedlach.

Jak mówi kierownik Cudzanowski, najgorzej sutuacja wygląda właśnie po weekendach, a jeszcze gorzej kiedy po weekendzie wypadnie jakiś świąteczny poniedziałek - wówczas śmieci dosłownie wylewają się z kontenerów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. on #2441913 | 89.229.*.* 16 lut 2018 19:06

  Czy nikt nie potrafi korzystać z wzorów i doświadczeń krajów, które mają już metody wywozu i segregacji śmieci??? Cały ten Mazurski Międzygminny Związek ..... jest delikatnie mówiąc słabo zarządzany. Co do Spółdzielni, to Spółdzielnia mająca ok. 3 tys. członków może dużo, ale jeżeli Zarząd nic nie może to niech się poda do dymisji, bo to co się dzieje ze śmieciami na osiedlach jest skandalem!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages