Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Sypnęło medalami na Mistrzostwach Świata i Europy

2018-02-15 08:00:00 (ost. akt: 2018-02-15 09:03:29)

Autor zdjęcia: Archiwum MBSW/UKŻR Niegocin

Ekipa Giżyckiej Grupy Regatowej czyli zawodników Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych i UKŻR Niegocin wróciła do domu z medalami Mistrzostw Świata i Europy.

Tak dobrego występu żeglarzy lodowych Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych chyba nikt się nie spodziewał. Grupa podopiecznych Barbary Ramotowskiej, Marcina Panasia i Macieja Potejki wróciła z sześcioma medalami z Mistrzostw Świata i Europy rozegranych na Litwie i Łotwie. Medale „sypały” się dzień po dniu.

W zakończonych 8 lutego w Szawlach na jeziorze Rekyvis na Litwie Mistrzostwach Świata w klasie Ice Optimist Jakub Kamiński wywalczył srebrny medal i wicemistrzowski tytuł. Drugim wicemistrzem z brązowym medalem został Stanisław Konarzewski. Sukces stał się też udziałem Marii Konarzewskiej, która w kategorii dziewcząt uplasowała się na trzecim miejscu, zdobywając również brąz.

Kolejny dzień nie był gorszy. W okolicach Rygi (Łotwa) rozegrano Mistrzostwa Europy. Tym razem triumfowała w kategorii dziewcząt Maria Konarzewska, zaś kolejna zawodniczka MBSW/UKŻR Niegocin zdobyła brązowy medal, stając na trzecim miejscu na podium. W kategorii chłopców powtórzyła się sytuacja z MŚ – Jakub Kamiński ponownie zdobył medal srebrny. Do złota zabrakło mu jednego punktu.

— Jednego punktu zabrakło też dla Wojciecha Klimaszewskiego w klasie DN Juniorów, który powtórzył wynik z poprzedniego roku zajmując czwarte miejsce — dodaje Wojciech Caban, dyrektor Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych w Giżycku.

Warto dodać, że w tej kategorii wśród dziewcząt Polki: Zuzanna Rybicka i Sara Piasecka zdobyły odpowiednio złoty i srebrny medal ME Juniorów.
Pozostałe miejsca giżycczan w Mistrzostwach Europy: 12. Mateusz Gigielewicz, 14. Stanisław Konarzewski i 24. Amelia Potejko.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zur #2441315 | 89.229.*.* 16 lut 2018 05:51

    Brawo zawodnicy! Brawo Baśka i ekipa. Podobnych sukcesów życzę w sezonie letnim.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages