środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Pierwsza pomoc jest najważniejsza - strażacy szkolili policjantów

2018-02-06 15:23:22 (ost. akt: 2018-02-06 15:32:29)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Znajomość udzielania pierwszej pomocy jest niezbędną wiedzą w codziennej służbie i życiu. Bardzo często zdarza się, że policjanci jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce zdarzenia bądź wypadku, gdzie udzielają pierwszej pomocy do czasu przyjazdu służb medycznych.

W ramach utrwalenia umiejętności oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku przeprowadzali szkolenie giżyckim policjantom z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

5.02.2018 r. w ramach współpracy przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku przeprowadzali szkolenie giżyckim policjantom z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie miało na celu utrwalenie umiejętności oraz zasad udzielania pierwszej pomocy, które każdy policjant nabył tuż po wstąpieniu do służby.


Przypomniane zostało jak należy postępować z osobami rannymi lub nieprzytomnymi. Policjanci ćwiczyli na specjalnie do tego celu przygotowanych fantomach. Znajomość udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna w codziennej służbie i życiu. Bardzo często zdarza się, że policjanci jako pierwsi przyjeżdzają na miejsce zdarzenia bądź wypadku, gdzie udzielają pierwszej pomocy do czasu przyjazdu służb medycznych.

Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku mł.kap.mgr Karol Zarębski oraz ogniomistrz inż. Krzysztof Ostrowski.

Udzielenie Pierwszej pomocy przedmedycznej jest obowiązkiem każdej osoby, nie tylko ratownika medycznego, strażaka czy policjanta.

"Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." (art. 162 § 1 Kodeksu Karnego)

KPP GIżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mario J #2436922 | 94.254.*.* 9 lut 2018 08:50

  Uśmiałem się do łez czytając że strażacy szkolili policjantów jak ratować. Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby żeby szkolili LEKARZE ? Przypomniałem stare przysłowie:...Uczył Marcin Marcina a sam głupi był jak świnia..... Jaką jeszcze umiejętność posiadają strażacy? Może w wolnych chwilach będą nauczać języków obcych,kursy gotowania itd,itd.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Xes #2435226 | 81.190.*.* 7 lut 2018 09:03

  mł.kpt. poprawcie mł.kap niema

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ...... #2434929 | 89.229.*.* 6 lut 2018 19:54

  poza tym mamy chore prawo, że można ukarać za coś czego się nie zrobi w tym przypadku nieudzielenie pomocy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ...... #2434921 | 89.229.*.* 6 lut 2018 19:49

  mówią że na naukę nigdy za późno, ale policjanci powinni się uczyć tego wcześniej zanim zostaną policjantami a później powinni zajmować się swoją pracą i tym czego się nauczyli wcześniej

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages