Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Sołtys Gajewa, Marian Rucki, po raz trzeci ma szansę na tytuł SuperSołtysa

2018-03-02 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-02 13:49:42)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Mieszkańcy Gajewa lepszego sołtysa nie mogli sobie wymarzyć — czytamy w liście do redakcji. — Jest nim pan Marian Rucki. W naszej gminie jest także radnym, a sołtysem jest już 11 lat. Zna cały teren i wszystkie bolączki naszej wsi.

Pan Marian Rucki posiada duże gospodarstwo rolne, które prowadzi wraz z rodziną — piszą w liście do redakcji mieszkańcy wsi Gajewo w gminie Giżycko. — W 2016 roku nasz sołtys zajął pierwsze miejsce w konkursie na SuperSołtysa w Powiecie Giżyckim. Jak również w 2017 roku okazał się najlepszym SuperSołtysem. Jest on wielkim społecznikiem, poświęca swój czas, angażując się w różnego rodzaju rozgrywki sportowe, imprezy — fundując nagrody, dyplomy i różne prezenty. (...)

Po raz drugi w naszym sołectwie zostały zorganizowane Mikołajki dla dzieci. Liczba uczestników przerosła nasze oczekiwania. Była wspaniała zabawa, konkursy, gry, śpiewy, poczęstunek dla dzieci i rodziców. Oczywiście był też muzyk — na specjalne życzenia sołtysa. (...)

Na początku — jak co roku — sezonu letniego w łowisku "Mario" na terenie naszego sołectwa organizowane są zawody wędkarskie o Puchar Sołtysa. Na zakończenie zawodów jest grill, grochówka, bigos, kiełbaski.

Sołtys mobilizuje do czynnego udziału mieszkańców - żonę, sąsiadów i znajomych w przygotowaniach każdej imprezy (pieczenie, gotowanie). Jak są nasze Dożynki Gminne, to nasza wieś Gajewo zawsze jest w czołówce za wykonanie wieńca dożynkowego, uzyskując w nagrodę kwotę, która jest przeznaczana na cele społeczne.

Jak piszą mieszkańcy, swoje problemy często zgłaszają sołtysowi. A sołectwo jest duże i problemów też, więc każdy trzeba rozwiązywać indywidualnie lub w porozumieniu z Urzędem Gminy. Na prośbę mieszkańców sołtys organizuje zebrania, gdzie są poruszane kwestie funduszy sołeckich — jak je rozplanować i na co przeznaczyć.

Nie tylko w naszym Gajewie sołtys Marian Rucki ma uznanie. Często jest zapraszany do innych sołectw w ramach społecznej współpracy. Jak co roku odbywa się Bal Charytatywny organizowany przez szkołę w Spytkowie i oczywiście nasz pan sołtys dokłada swoją "cegiełkę". Współdziała w parafii dzielnicy Wilanów w Giżycku, jak i w szkole w tej dzielnicy - obdarowując na czas świąteczny pięknymi świerkami do ozdoby ołtarza i szkolnych jasełek. Mariana Ruckiego doceniono za dbałość i dobre prowadzenie gospodarstwa rolnego, przyznając mu nagrody, dyplomy i odznaczenia. Uważamy, że pan Marian Rucki jak nikt inny w pełni zasługuje na miano i wybór SuperSołtysa — podsumowują mieszkańcy.

Szczegóły, ranking, lista głosowania:

http://gizycko.wm.pl/491495,Popierajcie-swojego-soltysa.html/

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages