środa, 27 marca 2019. Imieniny Ernesta, Jana, Marka

Sołtysi pracują, a raz w roku w karnawale balują

2018-02-08 18:00:00 (ost. akt: 2018-02-08 12:30:49)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Sołtysi to liderzy lokalnych społeczności. W wielu wsiach aktywnie pracują na rzecz mieszkańców. Ale czasem trzeba odpocząć. W Wydminach i Kruklankach dobrym przykładem jest doroczny Bal Sołtysa, który odbywa się w karnawale.

Bal Sołtysa w Wydminach odbył się po raz dziesiąty, w Kruklankach po raz piąty.
W gminie Wydminy był to bal jubileuszowy i jak przystało na okrągłą rocznicę był ogromny 20-kilogramowy tort, przygotowany specjalnie przez panią Krystynę Pindur, wieloletnią sołtys sołectwa Grądzkie.

W Wydminach tradycyjnie, już od siedmiu lat w Restauracji „Zagłoba” 3 lutego stawiło się w komplecie 80 osób, aby wspólnie spędzić czas, podsumować działalność swoich sołectw za ostatni rok i podyskutować o planach i wyzwaniach na rok kolejny. Na balu gościło kilkunastu sołtysów wraz ze swoimi mieszkańcami, byli też obecni sołtysi ubiegłych kadencji.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i realizatorem od dziesięciu lat jest Monika Łępicka-Gij (przewodnicząca Rady Powiatu Giżyckiego).
— Zawsze mam do pomocy sołtysów. W tym roku szczególnie zaangażowani to: byłe pani sołtys Krystyna Pindur i Anna Balcer z Zelek oraz obecny sołtys sołectwa Siemionki pan Mariusz Puchalski — podkreśla Monika Łępicka-Gij. — I choć na przestrzeni tego czasu były chwile zwątpienia, to jednak pytania mieszkańców o datę kolejnego balu skutecznie motywują do podejmowania wyzwania ponownie, a wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Uczestnicy podkreślają, że Bal Sołtysa to gwarantowana dobra zabawa do rana, pyszne jedzenie, wyśmienita atmosfera i zaskakujące konkursy. W tym roku po raz pierwszy wybrano Króla i Królową X Balu Sołtysa 2018. To zaszczytne miano otrzymali państwo Wioletta i Krzysztof Dawid z Wydmin, niekwestionowani królowie parkietu tej nocy.

Za przykładem Wydmin poszły Kruklanki. W tym sołtysi gminy Kruklanki i zaproszeni goście bawili się na piątym już Balu Sołtysa (3 lutego). Organizatorem był Ośrodek Kultury w Kruklankach i tam właśnie odbyła się zabawa.

— U nas bawiło się 150 osób, byli to oczywiście sołtysi, goście zaproszeni przez nich i Ośrodek Kultury, przedstawiciele władz lokalnych — mówi Sławomir Zieliński, dyrektor OK w Kruklankach. — Zabawa trwała do rana w sobotę. Miłą niespodzianką było wręczenie przez panie sołtysowe upominków panom sołtysom.

ZAGŁOSUJ NA SUPER SOŁTYSA 2018

http://http://gizycko.wm.pl/491495,Popierajcie-swojego-soltysa.html/
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Js #2437489 | 94.254.*.* 10 lut 2018 09:18

  My bawiliśmy się świetnie już dawno nie było tak dobrej imprezy w Wydminach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Fajnie #2436972 | 37.47.*.* 9 lut 2018 09:55

  Bardzo fajnie, że ktoś organizuje bal sołtysa. Tylko na tym zdjęciu mało sołtysów, czy ja nie dowidzę?? Ile Gmina ma Sołectw? Czy to obóz (bez sołtysów zwanych sołtysami) p. Gij ? A obóz p. Króla ma focha (z tzw. sołtysami)?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages