Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Dzień pełen wrażeń w „Dwójce”

2018-01-22 11:57:14 (ost. akt: 2018-01-22 11:58:16)

Autor zdjęcia: Agnieszka Krejczy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przywitali ferie zimowe. W ostatnim dniu nauki odbył się apel „Bezpieczne ferie”, znalazł się też czas na rozrywkę.

Ostatniego dnia przed długo wyczekiwaną przerwą zimową na szkolnych korytarzach pojawiły się postacie z bajek. Był to odzew na akcję ogłoszoną przez Samorząd Szkolny i pretekst do świetnej zabawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas podstawowych oraz poważni gimnazjaliści. W nagrodę za inwencję i trud włożony w przygotowanie przebrania: księżniczki, rycerze, Smerfy, wojownicy Ninja a nawet mroczny Lord Vader byli tego dnia zwolnieni z odpytywania. Natomiast najmłodsi bohaterowie bajek bawili się na szkolnej „choince” przygotowanej przez wychowawczynie i rodziców pierwszoklasistów. Roztańczone korowody pojawiały się nawet na szkolnym korytarzu, a na wyczerpanych zabawą czekał poczęstunek. Najbardziej wyczekiwanym gościem był oczywiście Mikołaj, który przyniósł prezenty, ponieważ wszyscy byli grzeczni i uczyli się pilnie.

Po chwilach rozrywki nadszedł czas na część oficjalną. Wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły zgromadzili się na apelu zorganizowanym pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Uhonorował go swoją obecnością burmistrz miasta Giżycko pan Wojciech Iwaszkiewicz, który przekazał na ręce pani dyrektor czek - nagrodę za wkład „Dwójki” w sportowe osiągnięcia Giżycka w województwie warmińsko-mazurskim. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! Zgodnie z życzeniem pana burmistrza, czek opiewający na tysiąc złotych zostanie przeznaczony na szkolny sprzęt sportowy.

Kolejnym ważnym gościem apelu był ratownik MOPR. Przed nami dwa tygodnie bez szkolnych obowiązków, aura za oknem zachęca do wyjścia z domu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Przedstawiciel służb ratunkowych przypomniał nam o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania zimą. Jeżeli będziemy ich przestrzegać, dla wszystkich będzie to czas odpoczynku
i beztroskiej zabawy!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages