środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Po zmierzchu na drodze jesteś prawie niewidzialny

2018-01-17 09:15:25 (ost. akt: 2018-01-17 09:17:38)

Autor zdjęcia: KPP Giżycko

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, mając na uwadze zbliżające się ferie zimowe rozpoczęli cykl spotkań z uczniami w szkołach i w przedszkolach. Ich głównym celem jest, jak najlepsze przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania ferii. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Z uwagi na zbliżający się okres ferii zimowych dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku rozpoczęli cykl spotkań profilaktycznych w szkołach i przedszkolach. Tematem spotkań jest ogólnie pojęte bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Jedną z ważniejszych kwestii o, której przypominają policjanci to bezpieczeństwo pieszych, szczególnie poruszających się po zmierzchu na drogach poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariusze przypominają o tym jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie zimą gdy szybko zapada zmrok, a pieszy wyposażony w odblask widoczny jest dla kierowcy nawet z odległości 150 metrów. Osoba ubrana na ciemno, bez odblasku, zauważalna jest zaledwie z odległości 40 metrów.

KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages