Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Kto ma szansę na pracę, a kto jej nie znajdzie w 2018 roku?

2018-01-06 11:18:33 (ost. akt: 2018-01-06 11:21:54)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku opublikował dane o poziomie bezrobocia w grudniu 2017 roku. Według statystyk rok kończyliśmy z liczbą 1849 bezrobotnych.

Porównanie rok do roku wypada imponująco – liczba bezrobotnych w porównaniu do grudnia 2016 zmniejszyła się o 27 procent. Ale też nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej. We wspomnianym miesiącu zarejestrowało się 351 bezrobotnych, natomiast z różnych przyczyn ewidencję urzędu opuściło 316 osób. Z tej grupy tylko 129 osób uzyskało zatrudnienie, 57 osób rozpoczęło staże, ale aż 64 osoby nie potwierdziły gotowości do podjęcia pracy, czyli machnęło ręką na współpracę z PUP. Najwyraźniej radzą sobie w inny sposób.

Na stronach giżyckiego PUP można znaleźć ciekawy „Barometr 2018”. Jest to prognostyk zawodów na najbliższe 12 miesięcy. I kogo na naszym rynku pracy mamy za dużo, i raczej nie mają co liczyć na znalezienie pracy? Są to takie profesje: architekci krajobrazu, dziennikarze i redaktorzy, ekonomiści, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, gospodarze obiektów, portierzy, woźni i dozorcy, kierowcy samochodów osobowych, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, rolnicy i hodowcy, rybacy, socjolodzy i specjaliści ds. badań społeczno-ekonomicznych, specjaliści technologii żywności i żywienia. Na taką pracę nie ma co liczyć.

A kto jest poszukiwany? Oto lista: administratorzy stron internetowych, architekci i urbaniści, betoniarze i zbrojarze, blacharze i lakiernicy samochodowi, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, cukiernicy, dekarze i blacharze budowlani, diagności samochodowi, farmaceuci, fizjoterapeuci i masażyści, floryści, fryzjerzy, geodeci i kartografowie, graficy komputerowi, inżynierowie budownictwa, inżynierowie inżynierii środowiska, inżynierowie mechanicy, kelnerzy i barmani, kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, kierownicy budowy, kierownicy ds. produkcji, kierownicy sprzedaży, kosmetyczki, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, kucharze, lakiernicy, magazynierzy, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy elektronicy, monterzy instalacji budowlanych, monterzy maszyn i urządzeń, murarze i tynkarze, nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele przedszkoli, nauczyciele szkół specjalnych, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy obrabiarek skrawających, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej. Piekarze, pielęgniarki i położne, pracownicy ds. budownictwa drogowego, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, pracownicy ds. techniki dentystycznej, pracownicy ochrony fizycznej, pracownicy socjalni, pracownicy sprzedaży internetowej, projektanci i administratorzy baz danych, programiści, ratownicy medyczni, recepcjoniści i rejestratorzy, robotnicy leśni, robotnicy obróbki drewna i stolarze, samodzielni księgowi, spawacze, specjaliści ds. organizacji produkcji, specjaliści ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, szefowie kuchni, ślusarze, tapicerzy, weterynarze.
Jak widać potrzebni na rynku pracy będą ludzie posiadający konkretny fach w ręku.
GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2415455 | 31.0.*.* 11 sty 2018 13:51

  Wszyscy z 2. akapitu nie mają "konkretnego fachu w ręku"?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ket #2411261 | 94.254.*.* 6 sty 2018 14:07

  ale bajki piszecie od 2 miesiecy nie moge roboty znalezc

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dyrek #2411186 | 94.254.*.* 6 sty 2018 12:00

  Debilem to ty jestes jak nie kumasz co napisal

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wqrwiony #2411174 | 89.229.*.* 6 sty 2018 11:41

   co za poierdolony artykul co za debil to napisal

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages