środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Do petardy podchodzimy ostrożnie!

2017-12-27 18:00:00 (ost. akt: 2017-12-27 12:33:53)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Okres świąteczno-noworoczny obfituje w uroczystości, podczas których wykorzystywane są petardy i fajerwerki. Wszystko w porządku, jeżeli uczestniczymy w pokazie zorganizowanym przez profesjonalistów. Problem pojawia się, gdy nieumiejętnie obchodzimy się tymi materiałami, zwłaszcza gdy petardy dostają się w ręce dzieci.

Policjanci przypominają, że używanie w miejscach publicznych petard oraz innych materiałów pirotechnicznych jest zabronione i zagrożone karą grzywny. Zakaz nie obowiązuje w dniach 31 grudnia i 1 stycznia, jak również podczas imprez okolicznosciowych po uzyskaniu zgody właściwego terytorialnie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Należy pamiętać, że przyczyną większości poparzeń, zranień i pożarów jest niewłaściwe użytkowanie petard i fajerwerków. Dlatego zachowajmy szczególną ostrożność i pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie.

Pamiętajmy:
1. Sprzedaż petard powinna odbywać się na stoiskach z obsługą, gdzie towar podaje klientowi tylko uprawniony sprzedawca, a stoisko powinno zawierać tablice informujące o zakazie otwierania opakowania na terenie obiektu. Ponadto produkty te powinni zawierać instrukcję bezpiecznego użytkowania w języku polskim.
2. Używajmy petard zgodnie z ibnstrukcją, zachowując szczególną ostrożność i rozsądek.
3. Nie rzucajmy petard w tłum, nie kierujmy w stronę innych osób.
4. Zwróćmy szczegolną uwagę na dzieci, które nie powinny bez opieki posługiwać się środkami pirotechnicznymi. Apel kierujemy przede wszystkim do rodziców, aby zwracali uwagę swoim dzieciom, na zagrożenia jakie mogą wynikać z używania materiałów pirotechnicznych.
5. Nie odpalajmy petard i fajerwerków wewnątrz pomieszczeń, na balkonach i tarasach.
6. Pamiętajmy, że 31 grudnia i 1 stycznia są dniami, w których można w miejscu publicznym używać petard.
KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 4588 #2405459 | 94.254.*.* 28 gru 2017 14:50

    No i po co pisać te przykaazania jak i tak żaden dureń nie będzie się ich trzymać. Jestem za zakazem sprzedaży tego badziewia, odpowiedni ludzie powinni tylko organizować pokazy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages