Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Policja ostrzega – okazja czyni złodzieja

2017-12-23 16:58:27 (ost. akt: 2017-12-23 17:02:11)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Giżyccy policjanci kolejny raz apelują o czujność, ostrożność i właściwe zabezpieczenie swojego mienia. Sprawcy najczęściej wykorzystując nieuwagę właścicieli i okazję dokonują kradzieży. Tak też było 20 grudnia w Giżycku. Sprawcy ukradli dwa rowery pozostawione na klatkach schodowych.

Złodzieje wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Najczęściej sprawcy wykorzystują naszą nieuwagę bądź niewłaściwie zabezpieczone mienie. Tylko 20 grudnia policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów. Właściciele zostawili jednoślady na klatce schodowej. Okazję wykorzystał złodziej i dokonał kradzieży pozostawionego mienia.
W tej sytuacji powiedzenie „okazja czyni złodzieja” potwierdziła się. Czasami sami prowokujemy takie sytuacje pozostawiają wózki, rowery na klatkach schodowych, które nie są w żaden sposób zabezpieczone . Aby uniknąć kradzieży apelujemy o właściwe przechowywanie wartościowych przedmiotów. Pozostawione na klatkach schodowych, stają się łatwym łupem dla złodzieja. Natomiast pomieszczenia , w których przechowujemy swoje rowery czy wózki powinny być zamknięte na klucz.
Pamiętajmy, że nasza nieostrożność może stać się doskonałą okazją dla złodzieja, więc nie dajmy się okraść.
źródło: KPP w Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages