środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Dwóch 20-latków aresztowanych w sprawie pobicia żołnierza i pracownika cywilnego armii amerykańskiej

2017-12-07 15:45:59 (ost. akt: 2017-12-07 16:18:23)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Arch. GO

Sąd Rejonowy w Giżycku aresztował na trzy miesiące 20-letniego Huberta Ch. i jego rówieśnika Bartłomieja K. Obaj mężczyźni są podejrzani m.in. o pobicie dwóch obywateli amerykańskich.

Zobacz także: Żołnierz i pracownik cywilny z US Army zostali pobici w Giżycku Zdjęcie jest ilustracją do treści W niedzielę 3 grudnia około godziny 6 dyżurny KPP w Giżycku został powiadomiony o napadzie rabunkowym na żołnierza armii USA oraz pracownika cywilnego...
Prokurator Rejonowy w Giżycku skierował do Sądu Rejonowego wnioski o tymczasowe aresztowanie dwóch 20-latków - Huberta Ch. oraz Bartłomieja K. Obaj mężczyźni są podejrzani o to, że w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 r. w centrum Giżycka dokonali rozboju i pobili dwóch obywateli amerykańskich.

Według ustaleń prokuratury najpierw bez powodu pobili pracownika cywilnego amerykańskiej jednostki wojskowej, a potem zaatakowali amerykańskiego żołnierza, któremu następnie zabrali pieniądze, telefon komórkowy oraz dokumenty. Żołnierz armii USA w wyniku tej napaści doznał poważnych obrażeń twarzy.

Prokurator zarzucił Hubertowi Ch. także zniszczenie dokumentów skradzionych wcześniej jednemu z pokrzywdzonych obywateli USA. Hubert Ch. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów. Natomiast Bartłomiej K. nie przyznał się do udziału w pobiciu.

Obu mężczyznom zarzuca się także udział w pobiciu dwóch innych osób. Do zdarzenia miało dojść we wrześniu tego roku. Poszkodowanymi w tym przypadku byli Polacy.

W czwartek 7 grudnia 2017 r. Sąd Rejonowy w Giżycku postanowił zastosować wobec obu podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (97) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. swirusek #2406421 | 94.13.*.* 29 gru 2017 21:00

  chodak 8 lat

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. A.Z nie upolityczniaj bandziorki #2397200 | 89.229.*.* 13 gru 2017 16:17

   Gościu tak lał, aby drugiego składali w szpitalu. Nie odróżniasz obrony od pastwienia się ! I nie manipuluj, jeden z nich przyznał się do pobicia. Więc nie rób z łobuzerki sprawy politycznej, wyluzuj. Zabójstwo żołnierza jakiś czas temu nad kanałem to też sprawa polityczna Dosyć brutalnych pobić , bestialstwa i łagodnych wyroków !!

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. A.Z. #2396878 13 gru 2017 09:22

   Zwracam się do wszystkich komentatorów , którzy zabierają głos w tej sprawie żywią się obrzydliwymi plotkami ...jesteście jak te hieny cmentarne mając pożywkę w tym swoim ograniczonym świecie wyobraźni. W obliczu tragedii rodzin, macie sensacyjną rozrywkę . Wydajecie sądy nie znając żadnych faktów w tej sprawie. Ciekawe dlaczego nikt nie wspomina o tym że poszkodowani Panowie mieli prawie 3 promile alkoholu i nie za bardzo kojarzyli fakty. Wszyscy zresztą byli pijani. Do tego pobicia nie powinno i nie musiało dojść, gdyby nie chlanie do utraty kontroli i wałęsanie się po nocach. Pobity żołnierz miał dużo szczęścia , bo odnalazła go przypadkowa osoba i w porę wezwała pomoc. Mam nadzieję że szybko wróci do zdrowia. Dlaczego nikt nie pisze o tym że jest to sprawa polityczna i przez naciski Pana ministra MON-u starano się szybko i bez dowodów posadzić sprawców . Komentatorzy...zamiast zajmować się głupimi plotkami zajmijcie się swoimi rodzinami i swoim życiem.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Hubercik Ch #2395228 | 94.254.*.* 11 gru 2017 00:24

    Osobiscie znam goscia o takich inicjalach ale to pewnie nie on - dziadek za porzadny

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. giz #2395196 | 83.9.*.* 10 gru 2017 22:24

     http://www.warminsko-mazurska.policja.go v.pl/ol/aktualnosci/40074,Gizycko-Dopusc ili-sie-brutalnego-rozboju-Sad-wydal-pos tanowienie-o-tymczasowym-a.html

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (97)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages