Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Spotkanie z multimedalistami Igrzysk Olimpijskich

2017-11-28 11:24:01 (ost. akt: 2017-11-28 11:27:23)

Autor zdjęcia: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku

Cała społeczność SOSW w Giżycku miała zaszczyt poznać Panów: Arkadiusza Jabłońskiego i Grzegorza Lewandowskiego, paraolimpijczyków , szermierzy i trenerów

Dnia 23 listopada 2017 roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Giżycku odwiedzili nietypowi goście. Cała społeczność szkolna miała zaszczyt poznać Panów: Arkadiusza Jabłońskiego i Grzegorza Lewandowskiego, paraolimpijczyków , szermierzy i trenerów.

Mistrzowie przybyli do placówki w ramach realizacji projektu Fundacji Akademii Integracji „Udowodnij, że potrafisz”. Program polega na organizacji warsztatów na terenie całej Polski i kierowany jest do szkół specjalnych i integracyjnych w okresie od września do grudnia 2017 roku.

„Już dawno nie byłam na tak optymistycznym spotkaniu!” – mówi jedna z nauczycielek Ośrodka. Podkreśliła, że wartość, przeprowadzonych przez multimedalistów Igrzysk Olimpijskich, warsztatów jest nie do przecenienia. Ogromne zaangażowanie prowadzących, którzy często odwoływali się do własnych doświadczeń, określali swoje uczucia oraz pozwalali młodzieży na wyrażanie własnych emocji i wypowiedzi jest czymś, czego nie sposób opisać słowami.

Panowie w bardzo obrazowy sposób mówili o życiu osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Podkreślali trudności i niebezpieczeństwa z tym związane, ale głównym ich celem było wskazanie młodym ludziom właściwego toku myślenia o sobie i niepełnosprawnościach, z którymi muszą się borykać. Wielokrotnie powtarzali młodym, że owszem niepełnosprawność jest pewnego rodzaju brzemieniem, ale nie kalectwem. Arkadiusz Jabłoński starał się wpoić młodzieży takie wartości jak: pracowitość, konsekwencja, dążenie do realizacji marzeń, samowystarczalność. Podkreślał, że niepełnosprawność nie wyklucza człowieka z życia społecznego, wręcz przeciwnie, jest kluczem do lepszego i pełniejszego go poznawania.

Podczas spotkania dzieci i młodzież mogli wziąć również udział w zajęciach z szermierki prowadzonych pod czujnym okiem sportowców. Humor, zabawa i znaczące hasło „Mistrz jest w każdym z nas” to słowa, które najlepiej oddają atmosferę spotkania.

SOSW w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: SOSW5

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pisowiec #2390166 | 37.47.*.* 4 gru 2017 09:36

  Paraolimpiada.-parodia olimpiady

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. es #2385464 | 89.229.*.* 29 lis 2017 09:20

  Tylko podziwiać tych ludzi.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages