Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Uczniowie I LO na festwialu nauki w Mikołajkach

2017-11-28 11:17:18 (ost. akt: 2017-11-28 11:19:00)

Autor zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego

Grupa uczniów z klas biologiczno- chemicznych wzięła udział w warsztatach, które zostały zorganizowane pod nazwą Festiwal Nauki. Organizatorem tego naukowego wydarzenia jest Stacja Hydrobiologiczna Instytutu Nenckiego PAN w Mikołajkach oraz Mazurski Park Krajobrazowy.

Uczestnicząc w różnych zajęciach uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę jak również doskonalić umiejętności. Na zajęciach prowadzonych przez pracowników Mazurskiego Parku Krajobrazowego trzeba było rozpoznać występujące w Parku (a pospolite w całej Polsce) gatunki drzew liściastych oraz iglastych mając do dyspozycji suche fragmenty tychże roślin (głównie liście i owoce). Wszystkim grupom bezbłędnie udało się to zrobić, co oczywiście zostało nagrodzone przez nauczycieli biologii .

Bardzo interesujący był wykład pt. Mroźna Arktyka połączony z prezentacją niesamowitych zjawisk, typowych dla rejonu koła podbiegunowego . Na zajęciach pt. „Mikroopowieści z toni wodnej „ można było zobaczyć pod mikroskopem zachwycający świat żywych stworzeń. W dużym powiększeniu zobaczyliśmy organizmy o przeróżnych kształtach i sposobach poruszania się , organizmy o których istnieniu często nie zdajemy sobie sprawy. Materiał badawczy pochodził z Jeziora Mikołajskiego. Kolejne zajęcia w Stacji Hydrobiologicznej odbędą się wiosną. Zachęcamy do nich zainteresowanych uczniów.

I LO w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: ILO

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages