Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

XIV Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania w SOSW w Giżycku

2017-11-27 14:23:51 (ost. akt: 2017-11-27 14:27:24)

Autor zdjęcia: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku dnia 21 listopada przeprowadził XIV Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania „Sztuka Słowa” - Moje dziedzictwo.

Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim z terenu naszego województwa. Głównym celem tych corocznych spotkań jest kształtowanie umiejętności pięknego czytania, ale również integracja uczniów z różnych szkół oraz poznawanie walorów turystycznych Ziemi Giżyckiej. W bieżącym roku przewodnią ideą było kształcenie poczucia odpowiedzialności, miłości do ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego.

Tegoroczny konkurs odbył się na terenie Twierdzy Boyen.
W historycznych murach gościliśmy 21 uczestników z 7 placówek: z Gołdapi, Iławy, Szczytna, i Węgorzewa oraz uczniów z Gawlik Wielkich i Staświn. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli Ośrodka z Giżycka. Uczestnicy podzieleni w dwie grupy wiekowe zmierzyli się z wybranymi fragmentami książki Antoniny Domańskiej „Paziowie króla Zygmunta” (grupa młodsza) lub Henryka Sienkiewicza „Pan Wołodyjowski”(grupa starsza).

Komisja nie miała łatwego zadania. Wszyscy wyśmienicie przygotowali się do tego przedsięwzięcia. W grupie 1 wyróżniono: Dominikę Ołów z ZPE – W z Gołdapi, Halinę Piechowiak z SOSW Giżycko. Nagrody powędrowały do: Marcina Pilimona z SP Staświny (III miejsce), Mileny Majewskiej z SOSW Szczytno (II miejsce) oraz Aleksandry Żabińskiej z SOSW Szczytno. W grupie starszej laureatem został Piotr Falkowski z SOSW Iława, kolejne miejsca zajęli Dorota Ziółkowska również z SOSW Iława i Krystian Mikołajewski z SOSW Szczytno. Wyróżniono Kamila Kowalskiego z SOSW Giżycko i Konrada Bartosika z SOSW Węgorzewo.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz pracowników Twierdzy wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na terenie Laboratorium prochowego.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg konkursu, a zwłaszcza uczestnikom i ich opiekunom. Do zobaczenia za rok.

koordynator konkursu Marzena Orłowska
nauczyciel-bibliotekarz SOSW Giżycko


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SOSW5

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages