Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pamiętaj o zabezpieczeniu działki na zimę

2017-11-15 11:43:58 (ost. akt: 2017-11-15 11:47:41)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Kończy się sezon działkowy. Właściciele ogródków prowadzą ostatnie prace porządkowe, chowają meble ogrodowe i urządzenia potrzebne w takim miejscu.

Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych altankach pozostawiane są radioodbiorniki, grille, kuchenki, butle gazowe i droższy sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, piły, czy agregaty. Na takie okazje czekają złodzieje. Aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.
Aby Twoja działka była bezpieczna, Pamiętaj!
- Drogiego sprzętu  (kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny, czy agregaty) najlepiej nie zostawiać na działce. Lepiej zabrać go ze sobą i przechowywać w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.
- Należy zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.
- Altankę lub działkowy domek należy zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie- zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei.
- Stan zabezpieczeń należy kontrolować co jakiś czas po zamknięciu. -
- Kilkumiesięczną nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży.
- Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.
- O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami i zwracajcie uwagę na wasze działki i wszystkie niepokojące sytuacje.
Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym mamy swoją działkę.
Źródło: KPP w Giżycku
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ruda #2378657 | 83.9.*.* 21 lis 2017 07:19

    z tego co wiem to w dużych miastach rozwiązali problem , od listopada do marca jest ochrona która pilnuje ogródków, właściciele ponoszą koszty to 2-5 zł miesięcznie i nie nie muszą wywozić sprzętu śpią spokojnie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages