Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wycieczka do Warszawy

2017-11-09 09:14:24 (ost. akt: 2017-11-09 09:15:15)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku

W dniach 20-21.10.2017 r. klasy IVA, IVF oraz Va ze Szkoły Podstawowej nr 7 spędzały wspólnie czas na wycieczce w Warszawie. Przejazd autokarem sprzyjał integracji, więc podróż minęła bardzo szybko przy rozmowach, śmiechu, wspólnych posiłkach i podczas przerw.

W dniach 20-21.10.2017r. klasy IVA, IVF oraz Va ze Szkoły Podstawowej nr 7 spędzały wspólnie czas na wycieczce w Warszawie. Przejazd autokarem sprzyjał integracji, więc podróż minęła bardzo szybko przy rozmowach, śmiechu, wspólnych posiłkach i podczas przerw.

Po przyjeździe do Warszawy, w godzinach popołudniowych, uczniowie najpierw udali się do Centrum Nauki Kopernik. Pierwszym punktem wizyty był wspólny obiad. Następnie z ogrodów na dachu Centrum można było podziwiać panoramę stolicy. Wreszcie nadszedł czas, by zwiedzić różnorodne wystawy, wziąć udział w ciekawych doświadczeniach i eksperymentach.
Dużą popularnością cieszył się Teatr Wysokich Napięć, gdzie włosy stawały dęba, a świeczkę można było zgasić tajemniczą różdżką. Nie obyło się oczywiście bez zakupów pamiątek i prezentów dla najbliższych.

Po wizycie w Centrum Nauki Kopernik uczniowie udali się spacerkiem na Stare Miasto. Gdy zrobiło się późno, autokarem przejechali do hostelu Puffa na oczekiwany nocleg.
Następnego dnia po śniadaniu dzieci spędziły czas na Festiwalu Gier Planszowych, zorganizowanym na stadionie PGE Narodowy. Ogromna wypożyczalnia gier, stoiska wydawców, pokazy i premiery gier, atrakcje dla graczy miedzy innymi w formie konkursów i turniejów, to wszystko było do dyspozycji odwiedzających stadion.

Nasi uczniowie chętnie przystąpili do turniejów, między innymi w Dobble i Imionki. Niektórym udało się zająć I miejsce w rozgrywkach i wygrać grę dla siebie. Byli to:
1. Błażej Typa z klasy IVA
2. Oliwia Kamińska z klasy IVF
3. Antonina Kastner z klasy VA
4. Dominika Malinowska z klasy VA

Po kilkugodzinnych atrakcjach na Narodowym czas było wracać do domu. Po drodze jeszcze posiłek w McDonalds, następnie kilka godzin wspólnej podróży spędzonej na rozmowach i wspomnieniach minionych dwóch dni.

Nawiązały się nowe znajomości, był czas na relaks i naukę poprzez zabawę. Z pewnością wyjazd do Warszawy pozostanie u wszystkich na długo w pamięci.

Wycieczkę poprowadziły wychowawczynie klas IVA i IVF - pani Janina Markowska-Wróbel i pani Janina Morska we współpracy z rodzicami - panią Moniką Jóźwik, panem Dominikiem Duda i panem Tomaszem Zienkiewiczem.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP7

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages