Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zakładamy Przyszkolny Miniogródek Botaniczny

2017-11-09 09:11:00 (ost. akt: 2017-11-09 09:13:00)

Autor zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego

Nasza szkoła pozyskała od Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, fundusze na założenie przyszkolnego ogródka botanicznego.

Projekt realizowany będzie przez najbliższe dwa lata, a jego realizacja rozpoczęła się już w październiku tego roku. Plac przeznaczony na ogród znajduje się przy parkingu szkolnym i można go zobaczyć z okien sali biologicznej. Zakupione zostały drewniane skrzynki oraz część roślin. Na razie wystawione są tylko trzy skrzynki, ale będzie ich więcej, a z czasem pojawią się również drewniane stoły - stanowiska pracy dla uczniów. Kolejne działania przewidziane są na wiosnę 2018 .

Celem projektu jest wykorzystanie ogrodu do realizacji tematów z przyrody i biologii związanych bezpośrednio z bioróżnorodnością.. Zależy nam na tym, aby młodzież zdobywała w naszej szkole nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. Dzięki ogródkowi odbędzie się więcej lekcji w terenie, bez konieczności organizowania wycieczki poza bramy szkoły. Ogród umożliwi wykorzystanie metod badawczych typu obserwacja, czy doświadczenie, które są podstawą zdobywania wiedzy i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych.

I LO w Giżycku
Polub nas na Facebooku:

Źródło: ILO

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages