Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Policjant nigdy nie przestaje być policjantem

2017-11-09 07:49:59 (ost. akt: 2017-11-09 07:51:18)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Ryński policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który z terenu budowy usiłował dokonać kradzieży metalowych stempli budowlanych o łącznej wartości 800 złotych. 25–letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci kończąc swoją pracę danego dnia rozliczają sporządzoną dokumentację, odkładają do szafy broń, chowają do szuflady kajdanki. Przebierają się w cywilne ubranie i wychodzą. Jednak to, że nie mają już od tej chwili na sobie munduru, wcale nie oznacza, że przestają być policjantami. Rota policyjnego ślubowania wciąż ich obowiązuje.
Pamiętał o tym także mł. asp. Radosław Gembal z Posterunku Policji w Rynie, który widząc złodzieja okradającego teren budowy ruszył za nim, choć był już po służbie. Policjant zauważył jak mężczyzna przez ogrodzenie wynosił z terenu budowy metalowe stemple stropowe. W momencie gdy podszedł bliżej, dwie podpory były już za ogrodzeniem terenu, a złodziej ciągnął kolejne dwie.
Funkcjonariusz natychmiast powiadomił o tym oficera dyżurnego giżyckiej komendy i poprosił kolegę z pracy - sierż. szt. Wojciecha Sadkowskiego, który również był po służbie - o pomoc w zatrzymaniu mężczyzny.
Zagrożone przestępstwem mienie, czyli cztery metalowe stemple budowlane o łącznej wartości 800 złotych, zostało odzyskane i wróciło na teren budowy. Natomiast zatrzymany 25-latek usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie tłumaczył swojego zachowania i przyznał się do przedstawionego mu zarzutu.
(ICh/TM)
źródło: KPP w Giżycku
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages