środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Święto biblioteki w Szkole Policealnej i II LO

2017-11-06 08:57:08 (ost. akt: 2017-11-06 08:58:18)

Autor zdjęcia: Agnieszka Patejuk

Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej razem z II Liceum Ogólnokształcącym włączyły się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Z okazji święta pomieszczenia bibliotek zostały udekorowane przysłowiami, aforyzmami i znanymi cytatami literackimi. Uczniowie wraz z nauczycielami mogli obejrzeć przygotowane przez dwie biblioteki wystawy książek i ciekawych, oryginalnych zakładek pozostawionych przez czytelników w książkach.

Biblioteki odwiedzili uczniowie II LO, uczniowie i słuchacze Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej oraz uczniowie Gimnazjum nr 5 dla Dorosłych.

Odwiedzający mogli wziąć udział w konkursie na hasło promujące czytelnictwo oraz sprawdzić swoja wiedzę z lektur w konkursie „Lektury? Proszę bardzo!”

Korzystający w tym czasie z atrakcji bibliotecznych mogli także podzielić się swoimi przemyśleniami związanymi z pasją czytelniczą lub jej brakiem na odpowiednio przygotowanych planszach: Czytam, bo….., Nie czytam, bo…, Chcę przeczytać…,

Komisja spośród złożonych propozycji reklamujących czytelnictwo wybrała najciekawsze hasła przygotowane przez uczennicę klasy II Technika Farmaceutycznego Agnieszkę Sankowską:

„Przyjdź, poznaj, zostań
Świat wyobraźni zaprasza!”
oraz ucznia klasy Ia II Liceum Ogólnokształcącego Konrada Aftykę:
„Gdy Ci smutno,
Gdy Ci źle,
Idź do biblioteki,
Książki pocieszą Cię”

W konkursie „Lektury? Proszę bardzo!” wzięło udział 91 osób, wylosowano nagrody dla Aleksandry Szpakowskiej z Ia II LO i Anity Turowskiej z II TF.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MEDYK

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages