Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Odnaleziono ciało 35 -latka, który utonął w Kisajnie

2017-10-29 13:45:04 (ost. akt: 2017-10-29 13:49:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Po tygodniu poszukiwań, odnaleziono ciało mężczyzny, który utonął w Jeziorze Kisajno.

W akcji poszukiwawczej udział brało ponad 100 osób, w tym funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku jak i ościennych jednostek, Straży Pożarnej w Giżycku, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, funkcjonariusze Straży Rybackiej z Mikołajek, Żandarmerii Wojskowej oraz Policji z Centrum Szkolenia Wodnego w Kalu oraz mieszkańcy Giżycka.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku tydzień temu w niedzielę (22.10.2017 r.) przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 35-letniego mężczyzny, który wspólnie z kolegą wybrał się na ryby. Z ustaleń wynikało, że dwaj mężczyźni łowili ryby z łódki na Jeziorze Kisajno. W pewnym momencie łódka przechyliła się, a oni wpadli do wody. Do brzegu zdołał dopłynąć tylko jeden z nich, pokonując odległość około 100 metrów. Kiedy wyszedł na brzeg zobaczył, że nie ma jego kolegi. Sam podjął poszukiwania i powiadomił o zdarzeniu giżyckich policjantów. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna utonął.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania zarówno na wodzie, jaki i brzegu okalającym Jezioro Kisajno. Do poszukiwań zaginionego mężczyzny włączyli się również funkcjonariusze Straży Pożarnej w Giżycku oraz ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tego dnia mężczyzny nie odnaleziono.

W poniedziałek, 23 października wznowiono poszukiwania. Od godzin rannych w teren ponownie wyruszyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Wsparcia policjantom tym razem udzielili funkcjonariusze Straży Rybackiej z Mikołajek, którzy użyli do poszukiwań mężczyzny "Drona". Funkcjonariusze ponownie sprawdzali jezioro i teren przybrzeżny. Do poszukiwań włączyli Policjantów z Centrum Szkolenia Wodnego w Kalu k. Węgorzewa, którzy dysponując czterema łodziami przeszukiwali jezioro metr po metrze. Ponad 50 policjantów, w tym z jednostek ościennych (KPP w Ełku, KPP w Piszu, KPP w Węgorzewie, KPP w Gołdapi, KPP w Olecku) i 12 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej , szukało mężczyzny na terenie nadbrzeżnym. Szukali także mieszkańcy Giżycka, którzy użyli swoich prywatnych "Dronów". Bez rezultatu.

W sobotę policjanci wyruszyli ponownie na poszukiwania zaginionego, wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Giżycku. Przy pomocy sonaru przeszukiwali dno jeziora. Około godziny 12:00 ciało mężczyzny zostało ujawnione na głębokości około 5 metrów w odległości 80 metrów od brzegu.

Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo - śledcza oraz prokurator. Potwierdzono tożsamość mężczyzny.

Giżyccy policjanci dziękują wszystkim służbom oraz mieszkańcom za aktywne włączenie się w akcję poszukiwawczą 35-latka, który zaginął tydzień temu na jeziorze.

(ich/rj)
źródło; KPP w Giżycku
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Spytkowo #2363091 | 37.248.*.* 30 paź 2017 08:23

  Osp zostało pominięte . Panie redaktorze nie ładnie tak robić.jak zdjęcia i wiadomości ściągać z fb osp spytkowo to wtedy wie pan o istnieniu tej jednostki.a teraz już zapomniał. Świetnie

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Rozumiem ze; #2362981 | 88.156.*.* 29 paź 2017 23:55

   Panowie wedkarze spiningowali bo jakby lowili na zakotwiczeniu lodka by nie zmienila miejsa i wiadomo gdzie szukac.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Straszak #2362793 | 176.221.*.* 29 paź 2017 18:51

   Szkoda że w artykule została polonista jednostka Osp Spytkowo którą również brała udział w poszukiwaniach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. giz #2362526 | 89.229.*.* 29 paź 2017 13:57

   Wyrazy współczucia dla rodziny :-(

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages