środa, 27 marca 2019. Imieniny Ernesta, Jana, Marka

Uczniowie Szkoły Policealnej w Giżycku otrzymali indeksy

2017-10-23 10:17:28 (ost. akt: 2017-10-23 10:21:51)

Autor zdjęcia: Agnieszka Patejuk

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku jest nierozerwalnie związany z tradycją uroczystego wręczenia indeksów klasom pierwszym.

W tym roku indeksy otrzymali słuchacze kierunków: Technik Masażysta, Opiekun Medyczny, Technik Sterylizacji Medycznej oraz Technik Usług Kosmetycznych.

Podczas uroczystości kadra pedagogiczna oraz pracownicy administracji i obsługi otrzymali nagrody Dyrektora Szkoły Policealnej, natomiast nagrodę starosty otrzymała Agnieszka Patejuk i Joanna Rutkowska.

W tym roku 14 października to nie tylko święto pracowników oświaty, ale również Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Z tej okazji Giżycki MEDYK dwukrotnie zaprosił prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk”, byłą nauczycielkę i wicedyrektora szkoły - panią Marię Popieluch. Pani Maria zgromadzonej społeczności szkolnej przedstawiła okoliczności powstania i działalność kierowanych przez siebie placówek niosących pomoc chorym terminalnie i ich rodzinom w powiecie giżyckim i węgorzewskim. Przybliżyła specyfikę opieki paliatywnej zwracając uwagę na szczególne predyspozycje osób tam pracujących. Zachęciła do podejmowania wolontariatu na rzecz osób potrzebujących.

21 października 2017 r. zaszczyciła nas swoją obecnością dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkól i Placówek Oświatowych – pani Małgorzata Czapińska wraz z grupą uczestników projektu Erasmus. Słuchacze z Litwy odbywający praktykę w Giżycku wzięli udział we wspólnych zajęciach z klasą Opiekuna Medycznego naszej szkoły, a następnie byli świadkami wręczenia indeksów.
Ponieważ październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, każdy uczestnik spotkania otrzymał materiały informacyjne związane z jego profilaktyką.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MEDYK

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. moi #2357489 | 79.184.*.* 24 paź 2017 00:00

  Pani Maria Popieluch zmieniała strój na uroczystości szkolnej? Czy załączono zdjęcia z różnych okazji?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages