Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Obchody Tygodnia Papieskiego w SP nr 1

2017-10-23 09:23:24 (ost. akt: 2017-10-23 09:24:54)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

16 października, w 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku zakończyły się obchody Tygodnia Papieskiego.

Z tej okazji młodzież pod kierunkiem pani Barbary Pieńkowskiej i pani Małgorzaty Wójcik przygotowała i przedstawiła społeczności szkolnej montaż słowno – muzyczny: „Brat Albert – być dobrym jak chleb” oparty na dramacie Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga”.

Spektakl opowiadał o utalentowanym malarzu – Adamie Chmielowskim, który zostawił sztukę, by stać się „bezinteresownym darem” dla drugiego człowieka. Bohater, poznawszy środowisko krakowskich nędzarzy, postanowił zostać jednym z nich. Z całego serca pragnął służyć tym wydziedziczonym ludziom, ofiarowując samego siebie. Program skłonił do refleksji i wyciszenia, uświadomił, że życie każdego człowieka składa się z ciągłych, nierzadko trudnych wyborów, ponadto przybliżył osobowość godną naśladowania.

Wśród inicjatyw, jakie miały miejsce w szkole, na szczególną uwagę zasługuje także zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny przeznaczony dla uzdolnionej młodzieży. Za sprawą wolontariuszy z naszej szkoły włączyliśmy się w budowanie „żywego pomnika” Jana Pawła II. Dopełnieniem obchodów był udział młodzieży w różnych konkursach, które miały za zadanie uczcić postać Papieża Polaka. Uczniowie rywalizowali ze sobą, wykazując się wiedzą o Świętym Janie Pawle II. Chętni mogli również zaprezentować swoje zdolności plastyczne w konkursie „Jan Paweł II – patronem mojej rodziny”.

Duchowy wymiar obchodów Tygodnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” uświadomił nam zobowiązania płynące z całego pontyfikatu Wielkiego Polaka.

SP nr 1 w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages