Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Święto Pierwszaków czyli Ślubowanie w SP nr 1

2017-10-19 09:24:31 (ost. akt: 2017-10-19 09:25:52)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale i z wielkim zapałem ćwiczyli podczas prób.

13 października 2017 roku, od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, dekoracja szkolnej auli, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego szkoły powitali gorąco Dyrekcję, przedstawicieli Szkolnej Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze.

Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.
"Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani Dyrektor, dotykając wielkim kolorowym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Po pasowaniu na ucznia dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie śpiewając i recytując wiersze, udowadniając w ten sposób, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Na zakończenie przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. 

Odpowiedzialne za przygotowanie imprezy: Ewa Konieczna, Jadwiga Łojewska.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages