Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Podwójne święto Szkoły Podstawowej nr 2 w Giżycku

2017-10-11 13:04:48 (ost. akt: 2017-10-11 13:07:51)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

9 października 2009 r. to data, która przeszła już do historii. Właśnie tego dnia odbyła się ceremonia nadania imienia Chwały Oręża Polskiego Gimnazjum nr 2 w Giżycku. Ponieważ Szkoła Podstawowa nr 2 nosi również to chlubne imię – obchodziliśmy jej święto tego dnia.

W ósmą rocznicę nadania imienia szkole po raz pierwszy obchodziliśmy uroczyście święto Szkoły Podstawowej nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego. Według księdza Jana Twardowskiego „Patron szkoły - to duch opiekuńczy szkoły”. Tu w „Dwójce” jesteśmy dumni z ponadtysiącletniej historii, która ukształtowała naszą polską niepowtarzalną tożsamość.

Szczególnym jej elementem są chwalebne dzieje oręża polskiego. Mamy Patrona, który służy nam za wzór i wciąż pozostaje niedościgłym ideałem. W ten październikowy dzień nie mieliśmy lekcji, mimo to zgromadziliśmy się wszyscy: uczniowie młodszych i starszych klas, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. W czasie uroczystego apelu uczniowie klasy gimnazjalnej III a przypomnieli historię oręża polskiego i dzielnych żołnierzy, którzy złożyli na ołtarzu Ojczyzny największy dar – własne życie. Pamięć o nich, to nasz patriotyczny obowiązek.

Nasza szkoła jako szacowna jubilatka otrzymała też życzenia w dniu swojego święta.
Trudno uwierzyć, ale w tym roku mija 70 lat jej istnienia! W 1947 roku w zabytkowym budynku przy ulicy Warszawskiej powstała szkoła podstawowa, później od 1999 roku działało tu gimnazjum. Teraz historia zatoczyła krąg i mogliśmy znowu obchodzić święto Szkoły Podstawowej nr 2 – tej samej, ale nie takiej samej. W tym roku „Dwójka” zyskała nowe oblicze: odnowione sale i korytarze, nowe sprzęty i kolorowe meble. Zyskała też nowych uczniów, którzy zasilili szeregi dwóch klas pierwszych, klasy czwartej i siódmej.
W Dniu Święta Szkoły pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci
do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Giżycku.

Na początku uroczystości mali bohaterowie dnia otrzymali życzenia od pani Dyrektor Ireny Wioletty Kwiatkowskiej, przedstawicielki Rady Rodziców oraz starszych uczniów z klasy 4a. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali wszystkim zgromadzonym swoje umiejętności recytatorsko-wokalne, udowodniając, że zasługują na miano uczniów „Dwójki”.

Punktem kulminacyjnym ceremonii była uroczysta przysięga, w której obiecali: uczyć się sumiennie, wzorowo zachowywać, pomagać innym w potrzebie, okazywać szacunek starszym i dbać o honor szkoły. Wszyscy zgromadzeni: gimnazjaliści, rodzice i nauczyciele nie kryli wzruszenia, gdy pani Dyrektor symbolicznie pasowała pierwszoklasistów na uczniów SP2.

Od dzisiaj nasza społeczność szkolna oficjalnie powiększyła się o 31 podopiecznych.

Po uroczystości wszyscy nowi „pełnoprawni” uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez rodziców i uczcili ten ważny dzień – Święto Szkoły i Ślubowanie Pierwszoklasistów, poczęstunkiem w pięknie udekorowanych klasopracowniach.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages