Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

"Koperta życia" dla mieszkańców gminy Giżycko

2017-10-04 09:05:56 (ost. akt: 2017-10-04 09:10:41)

W trosce o zdrowie i życie swoich mieszkańców, zwłaszcza tych starszych, władze gminy Giżycko prowadzą akcję godną uwagi. Mieszkańcom, którzy ukończyli 65 lat, mogą otrzymać "Kopertę życia".

Koperta wykonana jest ze specjalnego tworzywa, które nie przepuści wilgoci. Wewnątrz znajduje się karta papieru grubszego niż zwykły, który również zabezpieczy przed zamoknięciem i zamazaniem druku. Na nim bowiem znajdują się dane dotyczące zdrowia, chorób, grupy krwi, uczuleń, zażywanych leków.

Umownym miejscem, w którym przechowuje się to wszystko jest lodówka - urządzenie, które w większości domów bardzo łatwo można zlokalizować. Dlatego dobrym miejscem na przechowywanie "Koperty życia" jest właśnie lodówka.

— Pomysł wprowadzenia takich kopert podsunął nam jeden ze strażaków, którzy z takim rozwiązaniem spotkał się w Warszawie — mówi Marek Jasudowicz, wójt gminy Giżycko. — Uznaliśmy, że faktycznie jest to potrzebne, szczególnie w przypadku, gdy ratownicy docierają do osoby nieprzytomnej, od której nie można uzyskać żadnej informacji. Wówczas taka koperta pozwoli szybciej udzielić pomocy, a nawet uratować życie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages