Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Kopernik patronem ćwiczeń służb mundurowych w Giżycku

2017-09-29 20:38:29 (ost. akt: 2017-09-29 20:41:10)
Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Giżycku

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Giżycku

Autor zdjęcia: Archiwum KPPw Giżycku

W piątek, 29 września w Giżycku przeprowadzono ćwiczenia dowódczo-sztabowe mundurowych służb ratowniczych: policjantów, strażaków i saperów z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pod kryptonimem „Kopernik 2017”.

Scenariusz szkolenia był następujący: 29 września, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku otrzymuje telefoniczne zgłoszenie od dyrektora SP nr 1 w Giżycku przy ulicy Gimnazjalnej, że na terenie przyległym do szkoły został znaleziony przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. Uczniowie i pracownicy szkoły muszą być ewakuowani. Wysłany na miejsce policjant Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego ujawnia i potwierdza przedmiot mogący stanowić niewybuch/niewypał. Następnie w rejon zagrożenia skierowane zostają dodatkowe siły policyjne, które zabezpieczają okolice szkoły przez odizolowanie ewakuowanych osób i zgromadzonego tłumu, a także umożliwiają bezkolizyjny dojazd pojazdów straży pożarnej. Kolejny etap to powiadomienie patrolu saperskiego z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, którego zadaniem jest podjęcie i wywiezienie niewypału.

Ćwiczenia przebiegły zgodnie z przyjętymi założeniami. Prócz funkcjonariuszy, strażaków i żołnierzy wzięli w nich udział uczniowie i nauczyciele z SP nr 1.
GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages