Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dzień Życzliwości w „Dwójce” 

2017-09-18 09:33:58 (ost. akt: 2017-09-18 09:33:07)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Giżycku zorganizował wiele ciekawych akcji, ta jednak była szczególna, ponieważ warto być miłym nie tylko od święta.

Tego dnia „królował” w naszej szkole uśmiech, życzliwość i dobre słowo, skierowane zwłaszcza do najmłodszych czyli do uczniów klas pierwszych.

Wszyscy wiemy, że uprzejmość, uśmiech i życzliwość są dobre na wszystko, ale niestety często o tym zapominamy. Raz do roku, w listopadzie, przypomina o tym Światowy Dzień Życzliwości, jednak po co czekać tak długo. Szkoła Podstawowa nr 2 obchodziła go już w połowie września.

Na korytarzach i w klasach pojawiły się karteczki promujące uprzejmość i serdeczność w stosunku do innych. Wesołe „buźki”, proste hasła zachęcały dzieci do częstszego uśmiechu, do używania „magicznych” słów: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM.

Młodzież również znalazła coś dla siebie, przysłowia i sentencje sławnych ludzi uczyły, że warto być serdecznym dla innych. A oto niektóre z nich: „Życzliwość to pragnienie szczęścia drugich”, „Czego dobrocią nie zrobisz, tego złością nie wygrasz”, „Chcesz mieć kolegów wielu? Bądź życzliwy przyjacielu!”.

Jeden dzień w roku to stanowczo za mało, duch życzliwości zagości w Dwójce na dłużej!

Tę akcję przedłużymy na kilka kolejnych tygodni: już w październiku zostanie ogłoszony plebiscyt na najżyczliwsze osoby w każdej klasie, a w listopadzie wybrani przez uczniów najżyczliwsi z życzliwych zostaną uhonorowani Orderem Życzliwości.

Niech moc uśmiechu będzie z Wami!


Szkoła Podstawowa nr 2 w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages