Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Tydzień Cittaslow w Rynie - kultura, sport i edukacja

2017-09-14 12:09:15 (ost. akt: 2017-09-14 12:27:11)

Autor zdjęcia: Arch. GG

Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w Tygodniu Cittaslow w Rynie, podczas którego odbędą się imprezy edukacyjne, kulturalne i sportowe promujące dobre życie w miastach sieci Cittaslow.

Szczegółowy program na plakacie:CITTASLOW

Ideą międzynarodowego ruchu Cittaslow jest propagowanie w mniejszych miejscowościach kultury dobrego, harmonijnego życia stanowiącego alternatywę wobec wielkomiejskiego pośpiechu i postępującej globalizacji. Miasta zrzeszone w sieci dążą do zrównoważonego rozwoju, czyli świadomej polityki miejskiej zapewniającej odpowiednie relacje między wzrostem gospodarczym, dbałością o środowisko i poprawą jakości życia mieszkańców.

W coraz szybszym świecie członkowie Cittaslow chcą ukazywać to co lokalne i specyficzne dla ich okolic. Jednocześnie krzewiąc postawy ekologiczne i dbając o zabytkową tkankę miejską utrzymują solidarność z przeszłymi i przyszłymi pokoleniami.
Źródło: cittaslowpolska.pl

Do sieci Cittaslow należą m.in. Ryn, Dobre Miasto, Bisztynek, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Nidzica, Barczewo, Reszel, Gołdap, Nowe Miasto Lubawskie, Działdowo, Orneta, Sępopol.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages