Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

W Giżycku tworzy się Rada Seniorów - spotkanie 7 września

2017-09-06 09:00:00 (ost. akt: 2017-09-06 11:36:17)
Jedno ze spotkań w giżyckim Klubie Seniora

Jedno ze spotkań w giżyckim Klubie Seniora

Autor zdjęcia: Arch. GG

7 września (czwartek) w Klubie Seniora przy ul. Królowej Jadwigi 9b w godz. 10 – 13 odbędzie się spotkanie robocze w sprawie utworzenia Rady Seniorów w Giżycku. Organizatorzy zapraszają osoby w wieku senioralnym, które aktywnie uczestniczą w życiu miasta Giżycka i chciałaby służyć głosem doradczym samorządowi miejskiemu.

Z inicjatywą utworzenia Rady Seniorów w Giżycku wystąpili burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, radna Rady Miejskiej Maria Popieluch oraz dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska. W ramach porozumienia z Federacją Organizacji Socjalnych FOS-a, która wspiera merytorycznie i warsztatowo działania zmierzające do utworzenia takiej rady, odbyły się już dwa spotkania – jedno informacyjne w Urzędzie Gminy Giżycko i drugie robocze w Olsztynie.

Podstawy prawne:
Z dniem 30 listopada 2013 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 października 2013 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym. W wyniku nowelizacji do ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym dodany został art. 5c. Celem nowelizacji było czytelne określenie podstawy prawnej umożliwiającej radzie gminy powołanie gminnej rady seniorów.

Przepisy nakładają na gminę obowiązek sprzyjania solidarności międzypokoleniowej oraz tworzenia warunków do pobudzania aktywności obywatelskiej seniorów w społeczności lokalnej. W celu realizacji wskazanego obowiązku rada gminy może, z własnej inicjatywy lub na wniosek zainteresowanych środowisk, utworzyć gminną radę seniorów – podmiot o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym. Rada seniorów składać się ma z przedstawicieli osób starszych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w tym zwłaszcza organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku.

Źródło: mojegizycko.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bo #2322406 | 89.229.*.* 7 wrz 2017 11:15

  niepełnoletnia młodzież nie jest elektoratem, seniorzy są !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KAZIK STASZEWSKI #2322108 | 89.229.*.* 6 wrz 2017 20:46

  Żydowska Rada Starców powstanie w Giżycku??? A dla młodzieży wałęsającej się po południu nic a nic...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages