Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Lato się kończy, czas na porządki

2017-09-05 08:35:50 (ost. akt: 2017-09-05 08:37:30)
Sprzątanie Świata w 2016 roku

Sprzątanie Świata w 2016 roku

Autor zdjęcia: Arch. GG

Jak co roku – od kilkudziesięciu lat - Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku zaprasza do udziału w Akcji Sprzątania Świata – Polska, która w Polsce odbędzie się po raz dwudziesty czwarty w dniach 15 – 17 września.

Organizatorem akcji ogólnopolskiej jest warszawska Fundacja „Nasza Ziemia”, a koordynatorem w regionie Wielkich Jezior Mazurskich - Fundacja OWJM.

Tegoroczna akcja będzie przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Chodzi o to, by zmienić postrzeganie odpadów jako niepotrzebnych resztek, a zwrócić uwagę na ich potencjał surowcowy i przy okazji promować selektywną zbiórkę śmieci. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich chętnych – gminy, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, grupy wolontariuszy do uczestnictwa w naszym wspólnym sprzątaniu. Chętnych do posezonowego sprzątania ciągle jest bardzo wielu.
W ubiegłym roku Fundacja rozdała ok. 20 000 rękawic i ok. 13 000 worków na śmieci.

W tym roku również Fundacja udostępni grupom zorganizowanym worki i rękawice, a pojemniki podstawi m.in. Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami. Są już pierwsi chętni, zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć do tej pożytecznej akcji. W tym roku ogłaszamy konkurs dla wszystkich sprzątających. Prosimy o nadsyłanie czy bezpośrednie dostarczanie relacji ze sprzątania (ze zdjęciami). Jesienią nastąpi oficjalne podsumowanie tegorocznej akcji. Wtedy poinformujemy, jak przebiegało sprzątanie naszych Mazur i ogłosimy wyniki konkursu.

Zgłoszenia chętnych do sprzątania: Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Giżycko, ul. Nowowiejska 4a, tel. 87/428 04 90, e-mail: fundacja@jeziora.com.pl, www.jeziora.com.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ekolog #2321244 | 31.135.*.* 5 wrz 2017 18:15

  Takie akcje doprowadzą do wzrostu cen za wywóz śmieci. MZMGO podstawi pojemniki, a my za to zapłacimy. Prezes MZMGO już poważnie mówi o podwyżkach. Niebawem (tak pod koniec roku) podniesie cenę. Burmistrz tworzy ZUK i wystąpi z MZMGO. To będzie katastrofa dla pozostałych gmin naszego powiatu. Wszystkie pozostałe gminy zostaną z ręką w nocniku. Jeżeli nawet uda się znaleźć firmę, która będzie obsługiwała wywóz śmieci to będzie to kosztowało krocie, a mieszkańcy będą płakać i płacić. I co na to nasi włodarze. Im bardziej rozległa gmina (mniejsze zaludnienie) tym większa cena za śmieci. I będziemy mieli wszystko w lasach. Odwołać natychmiast prezesa MZMGO, który działa na szkodę nas mieszkańców!!! ZAPAMIĘTAJCIE TE PROROCZE SŁOWA.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. gras #2321136 | 176.221.*.* 5 wrz 2017 15:00

   a moze sznowna fundacja ruszy tylki i sama sie wezmie za sprzatanie,a nie wykorzystywac do tego celu dzieciBierzecie kasde i do bardzo duza wiec mozecie raz w roku pospratac

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages