środa, 20 września 2017. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Uderzył w twarz dyrektora lasów. Odpowie za to przed sądem

2017-08-31 10:00:47 (ost. akt: 2017-08-31 13:52:08)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Agata Szerszeniewicz

Adrian G., aktywista fundacji Las Naturalny został oskarżony przez prokuraturę w Giżycku o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna uderzył pięścią dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku.

Zobacz także: Dyrektor zakładu leśnego dostał w twarz od ekologa Dyrektor zakładu leśnego dostał w twarz od ekologa Najpierw podarł pismo i rzucił dyrektorowi zakładu leśnego w twarz. Potem jeszcze poprawił pięścią. Tak miejscowy obrońca przyrody zareagował...
Prokurator rejonowy w Giżycku, Grzegorz Ryński 30 sierpnia skierował do Sądu Rejonowego w Giżycku akt oskarżenia przeciwko Adrianowi G., ekologowi, który 14 lipca w trakcie wizyty w siedzibie Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku uderzył w twarz dyrektora tej placówki Jerzego Rosińskiego. O sprawie informowaliśmy na łamach gazety, ale kilka słów przypomnienia.

Adrian G., ekolog, działacz Fundacji Las Naturalny, uczestniczył w akcjach protestacyjnych przeciwko wycince drzew w Puszczy Białowieskiej. Podstawą do występowania przeciwko wycince – zdaniem obrońców puszczy - są przepisy unijne. Zdaniem ekologa pracownicy Lasów Państwowych dopuszczali się łamania tych przepisów, i w tej sprawie postanowił rozmawiać z dyrektorem Zakłady Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku, bowiem maszyny i pracownicy tej firmy uczestniczyli we wspomnianej wycince. Do spotkania w gabinecie dyrektora ZTiS doszło 14 lipca. Tu w trakcie emocjonalnej wymiany zdań – dyrektor Rosiński próbował ekologowi wręczyć wezwanie do zapłaty za powodowanie przestojów maszyn – doszło do uderzenia w twarz szefa zakładu.

Policja w tej sprawie przeprowadziła dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku.

— Adrian G. 7 sierpnia został przesłuchany w charakterze podejrzanego i przyznał się do przedstawionych mu zarzutów — mówi Iwona Chruścińska, oficer prasowy KPP w Giżycku. — Złożył wyjaśnienia i akta 28 sierpnia przekazaliśmy prokuraturze.

Adrianowi G. zarzucono naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, co jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. Dwa dni później akta przekazano do sądu.

— Sprawca nie utrudniał postępowania — twierdzi Grzegorz Ryński, prokurator rejonowy w Giżycku. — Nie występowały tu przesłanki do stosowania środków zapobiegawczych. Przeprowadzono dochodzenie, i nie było problemów ze zgromadzeniem dowodów.

Natomiast z pierwszej interwencji policjantów, bezpośrednio po zdarzeniu nie był zadowolony dyrektor ZTiS Jerzy Rosiński.

— Policjanci, którzy przyjechali na interwencję spisali tylko tego pana, i uważali, że jest to sprawa do prywatnego oskarżenia — komentuje dyrektor Jerzy Rosiński. — Interweniowałem w komendzie policji, później włączył się w to prokurator i uznano, że do incydentu doszło w związku z pełnieniem przeze mnie obowiązków służbowych. Była to napaść na funkcjonariusza publicznego. Do kolejnych działań policji nie mam już zastrzeżeń.

Z Adrianem G. nie udało się nam porozmawiać. Jego mam przekazała nam, że przebywa w puszczy, i rzadko kontaktuje się z domem.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (58) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anty pseudo ekolog #2325595 | 31.135.*.* 11 wrz 2017 20:22

  Jeżeli u takiego hu.a jak Trest i jemu POdobnych znalazłbym coś z drewna w domu, musiałbym za kołtuństwo i obłudę zastosować gest Kurwina.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Martinez #2322499 | 188.146.*.* 7 wrz 2017 12:27

   Jak dla mnie nie była to napaść na funkcjonariusza, ale obrona konieczna w czasie ujęcia obywatelskiego osoby mogącej brać udział w procederze naruszającym prawo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mnie interesuje #2320492 | 89.229.*.* 4 wrz 2017 17:28

   Z czego utrzymują się protestujący ekolodzy?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Trest #2318769 | 83.6.*.* 1 wrz 2017 18:55

   leśnicy chyba myslą, że w całym kraju są korniki i namiętnie wycinają wszystko w pień, lasy nie sa ich własnościa więc dlaczego wszystkich wyganiają dziady z lasu, po to by wyciąc co się da , trzeba zmienić nazwę z lasy panstwowe na drwale państwowe.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Marcin Techniczny #2318302 | 79.184.*.* 1 wrz 2017 07:02

   Mafia

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (58)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages