Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Jezioro dostępne dla wszystkich turystów

2017-08-17 12:31:36 (ost. akt: 2017-08-18 09:20:06)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Działalność firmy Wodart zajmującej się wypożyczaniem sprzętu pływającego – motorówek, kajaków i rowerów wodnych - to przykład dostrzeżenia niewielkiej luki na giżyckim rynku usług turystycznych. Wyraźnie brakowało w mieście wypożyczalni sprzętu wodnego i pięć lat temu swoją działalność rozpoczęła firma Wodart.

— Od dziecka pływam po jeziorach, zajmuję się żeglarstwem — opowiada właściciel firmy, Artur Jakóbczak. — Postanowiłem wodniacką pasję połączyć z biznesem. Początkowo w ofercie firmy mieliśmy kilka kajaków i rowerów wodnych. Co roku rozszerzaliśmy działalność firmy o nowy sprzęt i tak w tym roku wprowadziliśmy motorówki nie wymagające posiadania patentu. Wynikło to z obserwacji rynku oraz potrzeb klientów. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy turysta lubi aktywnie spędzać czas na wodzie, na przykład wiosłując kajakiem.
Motorówki wprowadziliśmy dla osób, które chcą pływanie połączyć ze zwiedzaniem Mazur. Motorówką dopłyną szybciej w określone miejsce, mogą dzięki temu więcej zwiedzić, poznać więcej atrakcji.

http://wodart.pl/Firma Wodart dysponuje dużą flotą motorówek oraz skuterów wodnych. Wypożyczyć je można w Ekomarinie w Giżycku. Tutaj umieszczono „motorową bazę” firmy, bowiem kajaki i rowery wodne nadal wypożyczane są na Plaży Miejskiej nad jeziorem Niegocin. Motorówki nie rozwijają prędkości większej niż 15 km/h i dzięki temu pływanie nimi nie wymaga posiadania uprawnień motorowodnych. Klienci instruowani są każdorazowo co do obsługi sprzętu, jak i podstaw poruszania się po jeziorach i kanałach. Inaczej wygląda sprawa w odniesieniu do skuterów wodnych – w ich przypadku patent jest wymagany.

— Przestrzegamy obowiązującego prawa i nie wypożyczamy skuterów osobom bez uprawnień — zapewnia Artur Jakóbczak. — W ofercie mamy również szybką motorówkę z silnikiem 140 KM, która wypożyczamy wraz ze sternikiem. Pływanie w ślizgu, skoki przez fale czy dynamiczne zakręty to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na naszych klientów.

Punkt wypożyczeń jest dobrze widoczny przy nabrzeżu portowym Ekomariny. Dzięki ofercie firmy Wodart jeziora stały się bardziej dostępne dla turystów, a wypoczynek nad wodą jest bardziej atrakcyjny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages