środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Spotkajmy się na Pikniku Rodzinnym

2017-08-14 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-14 15:47:58)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Zapraszamy mieszkańców Giżycka, turystów oraz wszystkie rodziny z okolic 
na wyjątkowy Piknik Rodzinny, który odbędzie się 19 sierpnia w godzinach 14-17 na plaży miejskiej (amfiteatr).

Dlaczego wyjątkowy?
— Po pierwsze, co roku wybieramy rodzinę, która wymaga wsparcia w opiece nad swoim dzieckiem, zarówno opiekuńczego, jak i medycznego. Dzięki różnym akcjom, które wspieraliśmy
 i inicjowaliśmy pomoc otrzymali mali giżycczanie: Krystian Czyrko, a także Bartuś Frączek. Ten rok poświęcony jest Adrianowi Jaroszowi, również giżycczaninowi, który wymaga stałej opieki i zaangażowania rodziny - wyjaśnia koordynator pikniku dr Katarzyna Karolska, główny specjalista Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku.


Po drugie, z okazji pięciolecia Pikniku Rodzinnego burmistrz Giżycka - patron honorowy wydarzenia - przygotował mnóstwo niespodzianek i nagród dla dzieci.

A co w tym roku będzie się działo podczas pikniku?
Program przewiduje m.in. występ zespołu z Suwałk AQQ, spektakl „na żywo” w nowej odsłonie PUNCH & JUDY w wykonaniu profesjonalnych aktorów z formacji A3Teatr, prezentację służb oraz sprzętu, m.in.: Centrum Szkolenia Straży Granicznej z Kętrzyna.
Komenda Powiatowa Policji w Giżycku przy współpracy Straży Miejskiej z Giżycka zapraszać będą do odwiedzenia stoiska promocyjnego, a także skorzystania z możliwości zwiedzenia samochodu policyjnego wraz z policyjnym motorem. Za udział w konkursach z zakresu bezpieczeństwa przewidziane są również liczne nagrody.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jak co roku przybliży zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a pod okiem ratowników będzie można nauczyć 
się na przygotowanym fantomie udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej udostępni do zwiedzania bojowy wóz strażacki wraz ze sprzętem, a 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana zaprezentuje broń strzelecką, indywidualne uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy.

Dzieci w tym dniu będą mogły dodatkowo miło spędzić czas korzystając z dmuchanych zabawek, które zapewni na pikniku Gwarek – Centrum Aktywnego Wypoczynku, będzie można puszczać duże bańki mydlane, pomalować buźki, wziąć udział w licznych konkursach.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprezentuje sekcje piłki nożnej oraz siatkarskiej 
w wykonaniu dzieci, a także przeprowadzi sportowy konkurs z nagrodami.
Wszystkie atrakcje w tym dniu są bezpłatne.
Zapraszamy!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages