Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Kupił telewizor przez internet, zapłacił, ale towaru nie dostał

2017-08-10 12:43:43 (ost. akt: 2017-08-10 12:48:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Giżyccy policjanci kilka razy w miesiącu przyjmują zgłoszenia dotyczące oszustw internetowych. Zakupy w Internecie, to wygodna forma kupowania i sprzedawania przeróżnych rzeczy, ale jak wszędzie należy być ostrożnym, aby nie dać się oszukać.

Za pośrednictwem Internetu, tak jak i w świecie rzeczywistym, popełniana jest cała gama różnego rodzaju przestępstw, jednak użytkownicy Internetu nie zawsze zdają sobie z tego sprawę jak łatwo można stać się ofiarą cyberprzestępczości.

Giżyccy policjanci klika razy w miesiącu przyjmują zgłoszenia dotyczące oszustw internetowych. Biorąc pod uwagę tylko ten tydzień do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zgłosiły się kolejne osoby, które zostały oszukane. Najczęściej zamawiane towary to telefony komórkowe, sprzęt elektroniczny, narzędzia.

7 sierpnia 2017 r. policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który zamówił przez Internet telewizor. Zapłacił za niego 430 złotych. Pomimo, że pieniądze przelał na wskazane konto, do dzisiaj towaru nie otrzymał.

W ten sam sposób oszukano kolejnego mężczyznę. Kupując przez internet zamówił telefon za kwotę blisko 1000 złotych. Przelał gotówkę na konto sprzedającego, ale towaru nie otrzymał.

Jak się ustrzec oszustwa?
Decydując się na zakupy poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. Sprawdzajmy sprzedawcę, u którego zamierzamy kupić wybraną rzecz. Zweryfikujmy czy jest rzetelny. Uważajmy na „super okazje”. Jeśli chcemy wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat.

Nawet w przypadku, gdy mieszkamy daleko zapytajmy czy po towar można zgłosić się osobiście. Gromadźmy całą korespondencję ze sprzedającym, w przypadku oszustwa będzie ono bezcennym dowodem kontaktów. Zachowanie zasady ostrożności pozwala na bezpieczne zakupy w sieci.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. yot kajo #2309696 | 188.146.*.* 18 sie 2017 21:47

    Mnie przed świętami Wielkanocnymi oszukali na 1200zl portal Olx ta sama osoba jeszcze oszukała jedną kobietę na 1000zl założyliśmy sprawę ją w Giżycku a kobieta w swoim mieście dostaliśmy pIsmo ze wszczeto postępowanie. Niestety nie udało się namierzyć złodzieja. Po pewnym czasie oszust wystawił więcej akcji zacząłem szukać informacji na jego temat ale niestety jak to policja mi powiedziała że mam nie szukać na własną rękę i tak nie uda mi się odzyskać pieniędzy a mieli podane wszystko kawę na ławę żyjemy w takich czasach ze nr konta czy telefon powinni namierzyć bez problemu więcej papierkowej roboty mają jak samego szukania, założyłem drugą sprawę póki temat był ciepły ale niestety od kwietnia do dnia dzisiejszego cisza w moich sprawach, wiedziałem że nie odzyskam kasy ale chciałem aby oszust został złapany i odpowiedział za swoje przekrety.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages