Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Wymarzony zawód możesz zdobyć w Giżycku

2017-08-07 09:02:36 (ost. akt: 2017-08-07 09:08:46)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Od nowego roku akademickiego Wydział Nauk Społecznych w Giżycku poszerzy swoją ofertę edukacyjną o nowy kierunek — psychologię. Studenci będą mogli wybrać jedną z kilku dostępnych specjalizacji, które pozwolą zdobyć im wymarzony zawód. O tym jak studiuje się w Giżycku rozmawiamy z Jolantą Dobroń, specjalistą ds. promocji i kontaktów z otoczeniem giżyckiego wydziału.

Jolanta Dobroń, specjalista ds. promocji i kontaktów z otoczeniem giżyckiego wydziału

— Od kiedy wydział w Giżycku kształci studentów i w jakim zakresie?
— Uczelnia istnieje od października 2014 roku, a studentów kształci od marca roku 2015. Do tej pory studenci w Giżycku mogli zdobywać wiedzę na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne, oraz korzystać z szerokiej oferty studiów podyplomowych. W lipcu pożegnaliśmy absolwentów studiów podyplomowych z kierunku zarządzanie bezpieczeństwem państwa oraz terapia zajęciowa, w marcu 2018 roku odbędą się pierwsze obrony prac licencjackich.
Od października nasza oferta zostanie poszerzona o cieszący się dużym zainteresowaniem kierunek, psychologię.

— W ofercie edukacyjnej uczelni pojawił się nowy kierunek i nowe specjalności. Jakie?
— Nowym kierunkiem jest już wspomniana wcześniej psychologia. Specjalności,które będzie można podjąć w ramach tej dziedziny to: psychologia służb mundurowych, psychologia w biznesie i zarządzaniu oraz psychologia kryminalno-śledcza.


— Jak wydział wpisał się w miasto, jakie były największe sukcesy studentów?
— Od początku działalności wydziału kierunki, które proponujemy cieszą się bardzo dużą popularnością. Uczelnia gromadzi studentów nie tylko z powiatu giżyckiego, ale również z powiatów sąsiednich. Władze uczelni nawiązały liczne porozumienia nie tylko z przedsiębiorcami prywatnymi, ale również z jednostkami samorządowymi. Współpraca ta pozwala na organizację wielu imprez, wśród których największą popularnością cieszy się, organizowany już po raz trzeci, ,,Weekend Zdrowia". Przewodnią inicjatywą jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Wydarzenie to łączy mieszkańców Giżycka i studentów, często wykwalifikowanych ratowników. którzy chętnie prezentują przykładowe akcje ratownictwa medycznego posługując się przy tym profesjonalnym sprzętem. Pokazy mają przede wszystkim ilustrować jak należy się zachować, gdy ma się do czynienia z potencjalnych zagrożeniem życia człowieka. Z roku na rok „Weekend Zdrowia” przyciąga coraz szersze grono uczestników.
Ponadto dużym sukcesem Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku okazała się nasza ostatnia konferencja naukowa pod tytułem „Bezpieczeństwo zdrowotne — ujęcie interdyscyplinarne”, która zgromadziła prelegentów zarówno z kraju jak i z zagranicy.

— Dlaczego warto studiować w Giżycku?
— Poza ciekawymi kierunkami studiów, mamy wykwalifikowaną kadrę, czyli między innymi wykładowców przyjeżdżających do nas nie tylko z najbardziej cenionych uniwersytetów w Polsce, ale i z zagranicy. Zdobywanie doświadczenia, zarówno praktycznego jak i teoretycznego odbywa się również w czasie licznie organizowanych zajęć terenowych. Ponadto nasz wydział posiada profesjonalny sprzęt medyczny, który pozostaje do dyspozycji studentów w celu zdobycia umiejętności praktycznych.
Warto również dodać, iż giżycka uczelnia współpracuje z Gminnymi Ośrodkami Kultury, Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz szkołami ponadgimnazjalnymi, z którymi systematycznie organizuje wykłady otwarte i debaty studenckie.

—Dziękuję za rozmowę.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aaaaaaaaa #2320548 | 37.47.*.* 4 wrz 2017 19:14

  A ja słyszałem ostatnim razem (i to może z samej góry tej całej "uczelni"), że to jest śmieszna konferencja... Ciekawe, kto tam będzie prowadził zajęcia z psychologii - pewnie znowu ludzie z łapanki lub tacy, dla których do wykształcenia magisterskiego jeszcze daleko. Jednym słowem: Wstyd!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. moi #2303962 | 79.184.*.* 9 sie 2017 02:30

  Czy Wydział Nauk Społecznych funkcjonujący w Giżycku wstydzi się swojej uczelni? W całym artykule nie ma jej nazwy, ani przedstawicielka uczelni jej nie wymienia ani dziennikarz prowadzący rozmowę. Słabiutki cały wywiad.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. fabryka licencjatów #2303086 | 37.248.*.* 7 sie 2017 16:32

  Znowu szukają jeleni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. stas pytalski #2302877 | 178.36.*.* 7 sie 2017 10:39

  Zapomniano dopisać, że artykuł sponsorowany?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. psychologów durnych juz mamy #2302762 | 74.82.*.* 7 sie 2017 09:15

  kupa baranów ,brac kase i nic nie robic to zawód ? stuknij sie psychologu w ten durny łeb

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages