Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Nagrody czekają na zwycięzców

2017-07-24 08:01:40 (ost. akt: 2017-07-24 08:03:50)
Plakat promujący regaty

Plakat promujący regaty

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Red Bull Regaty Optymistów to wyjątkowa impreza dla dorosłych żeglarzy-amatorów, którzy zmierzą się w przeznaczonej dla dzieci i młodzieży klasie Optimist. Niecodzienne regaty odbędą się 26 lipca w Giżycku, a udział w nich jest bezpłatny.

Trzeba jednak spełniać trzy warunki – mieć ukończone 18 lat, posiadać patent żeglarza jachtowego, ale przede wszystkim być nastawionym na dobrą zabawę i przeżycie niezapomnianej przygody w samym sercu mazurskiej żeglugi. Poza tym jest jeszcze 1000 zł nagrody dla zwycięzcy.
 
Już sama formuła rywalizacji wywołuje uśmiech, bowiem w regatach mogą wziąć udział tylko dorośli, którzy ścigać się będą w najmniejszej klasie - Optimist, czyli jachtach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży do lat 15. Poruszanie się i manewrowanie łodzią żaglową, która ma niewiele ponad 2 metry długości i 1 metr szerokości, może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla wyższych i cięższych uczestników. Niektórzy mogą mieć już pierwsze kłopoty zanim wyścig się rozpocznie, a więc podczas…wchodzenia na pokład. Dlatego oprócz pozytywnego nastawienia, odpowiednia sprawność fizyczna i umiejętności będą niezbędne w skutecznej rywalizacji. Na jeziorze Niegocin w Giżycku zapowiada się więc ciekawe i zabawne widowisko
 
Miejsce i termin
Red Bull Regaty Optymistów odbędą się 26 lipca od godz. 11 (odbiór sprzętu możliwy będzie w godz. 9-10) na terenie Przystani Ekomarina Giżycko (ul. Dąbrowskiego 14, Giżycko). Po zapisaniu się na stronie internetowej, należy potwierdzić swoją rejestrację dzień przed zawodami w biurze zawodów (w godz. 17-19).
GG na podst. mat. organizatora
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages