Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

ELka na 6 - która szkoła jazdy zdobędzie ten tytuł?

2017-08-01 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-01 09:33:27)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

1 sierpnia o godz. 23.59 kończy się nasz plebiscyt "ELka na 6". Liderem jest Szkoła Jazdy Artura Masiaka, ale czy tak zostanie do końca głosowania?

Każdy z właścicieli szkoły jazdy, każdy instruktor nauki jazdy ma swoje własne spostrzeżenia na temat szkolenia kursantów.
— Giżycko jest trudnym miastem do nauki jazdy w okresie letnim — twierdzi Artur Masiak, właściciel szkoły nauki jazdy w Giżycku. — Przybywa nam samochodów, rośnie natężenie ruchu, a ulice nie robią się szersze. Jeżdżę z kursantami na naukę jazdy do Suwałk. Tam jest łatwiej niż w Giżycku.


Z obserwacji pana Artura wynika, że współczesnym kursantom trudniej przychodzi nauka jazdy, niż to było 10 czy 15 lat temu. Pokolenie „netu” nie jest w tym lepsze od uczniów sprzed ery internetu. Zapewne wpływ na to ma również liczba aut na drogach – niewątpliwie w ostatnich latach mocno wzrosła, co również nie ułatwia nauki, szczególnie początkującym.


Pan Zenon Ziółkowski szkoleniem kierowców zajmuje się od dziesięciu lat. Najpierw pracował jako instruktor, a ostatnio – od trzech lat – prowadzi własną szkołę nauki jazdy o nazwie "Szeryf".
— Giżycko pod względem komunikacyjnym jest trudnym miastem — przyznaje pan Zenon Ziółkowski. — Szczególnie latem mamy do czynienia z „korkami”, na przykład przed wjazdem na ulicę Obwodową czy przed rondami. Prowadząc naukę staramy się unikać takich miejsc, bo to tylko strata czasu. Ze swoimi kursantami jeżdżę do Suwałk, gdzie zdajemy egzaminy, do Olsztyna, żeby zaznajomić się z ruchem pojazdów szynowych, czy Ełku.


Praktycznej nauki jazdy trzeba się uczyć tyle godzin, ile ma się lat – uważa pan Mirosław Opar, właściciel Szkoły Kierowców w Giżycku. Powiedzenie to zwraca uwagę na problemy nauki jazdy osób w różnym wieku. Najłatwiej prawidła te przyswajają sobie ludzie młodzi, starsi – na co wskazuje doświadczenie – a Mirosław Opar zajmuje się nauką jazdy od 17 lat – mają z tym więcej trudności. Dla takich osób 30 godzin nauki może być zbyt mało.
— Wszystko zależy od podejścia kursantów – komentuje Mirosław Opar. – W swojej praktyce miałem już bardzo różne osoby. Za każdym razem się powtarza, że jeżeli ktoś jest zaangażowany, naprawdę zależy mu na zdobyciu prawa jazdy, to cel osiąga.

ELka na 6
Głosowanie potrwa do 1 sierpnia 2017 r. do godz. 23.59. Szczegóły i regulamin konkursu znajdują się na stronie gazetaolsztynska.pl. Każdy uczestnik plebiscytu może z niego zrezygnować w dowolnym momencie. Głosowanie polega na wysłaniu głosu SMS-em. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT.

Jak zagłosować?
http://gizycko.wm.pl/448284,Ktora-szkola-jazdy-okaze-sie-quotELka-na-6quot.html/
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages