środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

IX Integracyjna Spartakiada Sportowa "Jestem mistrzem!" w Zespole Szkół nr 1

2017-06-14 08:31:56 (ost. akt: 2017-06-14 08:37:33)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Konkurencje sportowe i wspólna zabawa zintegrowały dzieci z kilku giżyckich placówek podczas IX Integracyjnej Spartakiady Sportowej "Jestem mistrzem!"

IX Integracyjna Spartakiada Sportowa "Jestem mistrzem!" odbyła się 9 czerwca 2017r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku. Imprezę sportowo-rekreacyjną zorganizowało po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych –„Podaruj dziecku radość”, działające przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

Podczas spartakiady uczniowie kilku placówek: SOSW w Giżycku, Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym, Szkoły Podstawowej w Spytkowie oraz naszej szkoły świetnie bawili się oraz wykazali się sprawnością fizyczną, pokonując tory przeszkód. Przeskoki przez przeszkody, turlanie piłki lekarskiej, strzały do mini bramki, turlanie po materacu, przejścia po równoważni- te i inne konkurencje sportowe w kolejnych stacjach stały się nie lada wyzwaniem dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, wspieranych przez gimnazjalistów z klas trzecich jako wolontariuszy. Również uczennice trzeciej A i B gimnazjum, przed zawodami przeprowadziły rozgrzewkę przy muzyce.

Urozmaiceniem zawodów sportowych były występy taneczne w wykonaniu dwóch mistrzowskich par: Ani Charzyńskiej i Kuby Święckiego oraz Anny Paluch i Piotra Paluch. Dzieci poprzez wspólną zabawę sportową - rozgrzewka, pokonywanie torów przeszkód na kolejnych stacjach, zintegrowały się oraz otrzymały zasłużone nagrody-sprzęt do zabaw sportowych, dyplomy i puchary dla placówek, a złote medale i poczęstunek dla każdego uczestnika. Każdy, kto brał udział w spartakiadzie stał się mistrzem, osiągnął sukces, na miarę swoich możliwości.

Gośćmi spartakiady były Panie Dyrektor w/w placówek oraz na widowni kibice, m. in. przedszkolaki z zerówki i uczniowie Zespołu Szkół.

Uśmiechnięte twarze dzieci są świadectwem, że Spartakiada była udana i dostarczyła uczestnikom oprócz aktywności ruchowej, wiele radości ze wspólnej zabawy.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych- „Podaruj dziecku radość” przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku (AT)

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages