Żołnierz amerykański z Pucharem Wyspy Giżyckiej

2017-05-27 19:39:42(ost. akt: 2017-05-27 19:44:27)
Start na 10 km i półmaratonu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Dwustu pięćdziesięciu biegaczy wzięło udział w IV Pucharze Wyspy Giżyckiej. Półmaraton wygrał żołnierz amerykański stacjonujący w Bemowie Piskim Lucas Patrick. 10 km najszybciej pokonał Przemysław Flaga z Olsztyna.
Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom biegów rozgrywanych w ramach IV Puchary Wyspy Giżyckiej. Upału nie było, ale i tak słońce niektórym uczestnikom mocno dało się we znaki, co widać było na mecie. Na najdłuższym dystansie czyli półmaratonie (21.097 km) najszybszym okazał się Lucas Patrick, żołnierz z Batalionu NATO stacjonującego w Bemowie Piskim (czas 01:16:26). Natomiast na dystansie 10 km zwyciężył zawodnik z Olsztyna – Przemysław Flaga (czas 00:35:02).
Zawodom towarzyszył marsz nordic walking na dystansie 5 km (zwycięzca Piotr Maculewicz z Poznania) oraz biegi dziecięce na kilku dystansach. Start i metę zorganizowano w Giżyckiem Porcie Ekomarina.
Imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku przy współpracy Urzędu Miejskiego.