Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Tydzień z mBotem

2017-05-26 09:17:14 (ost. akt: 2017-05-26 09:17:43)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

Uczniowie klas piątych i szóstych, na zajęciach komputerowych prowadzonych przez panią Ewę Ładną, mieli możliwość testowania robota mBot.

Jeszcze nie przestaliśmy zachwycać się możliwościami Ozobota, a tu kolejny robot – zdecydowanie większy od małych Ozobotów, z innymi umiejętnościami.

mBot jest robotem stworzonym do nauki programowania i wprowadzenia uczniów w świat robotów i komputerów. Szkoła otrzymała go na kilka dni w ramach programu "Robopaczka" organizowanego przez firmę Trobot.

Uczniowie zaznajomili się z podstawami działania mBota. Zobaczyli jak robot omija przeszkody dzięki czujnikowi odległości, jak jeździ po torze dzięki czujnikowi linii. Radość sprawiło zdalne sterowanie przy pomocy pilota.

Dodatkowo uczniowie mogli przetestować programowanie mBota na komputerze. Program mBlock do sterowania robotem jest rozbudowaną wersją Scratcha, a dzięki innowacji pedagogicznej prowadzonej przez panią Ewę Ładną uczniowie klasy VI b poznali w tym roku już wiele możliwości programu Scratch. Zatem nie było problemów z napisaniem programu sterującego robotem przy pomocy klawiatury, czy programu zmieniającego kolor diody. Trochę więcej umiejętności potrzebował program tańczącego disco-robota. Szkoda, że mBot nie mógł zostać u nas na dłużej.

Zespół Szkół nr 1 w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages