Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

2017-05-24 12:28:55 (ost. akt: 2017-05-24 12:44:22)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W sobotę 13 maja na Pływalni Krytej MOSIR odbył się VII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Giżycko 2017. Kolejny raz mieszkańcy Giżycka mogli wraz z zawodnikami przeżyć niezwykłe emocje, zobaczyć autentyczną radość z uprawiania sportu i osiągniętych wyników.

Organizatorzy to SOSW w Giżycku, Pływalnia Kryta MOSIR oraz giżycki Klub Olimpiad Specjalnych i Stowarzyszenie ,,Szansa” w Giżycku. Organizatorów reprezentowali dyrektor SOSW Katarzyna Rzeczycka podkreślająca znaczenie sportu dla rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz dyrektor MOSIR Marian Mieńko .
Zawody rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia z prezentacją ekip. Flagę na maszt, przy dźwiękach hymnu, wciągnęli: przedstawiciel zawodników reprezentant Polski Maciej Glica, trener Emanuel Zeman, sympatyk Olimpiad Specjalnych, sędzia Andrzej Pikciun oraz wolontariusz Zbigniew Czajka. Przysięgę olimpijską w imieniu zawodników złożył Krystian Grygojć z Giżycka
W zawodach rywalizowało 76 zawodników. Reprezentowali jedenaście ośrodków województwa warmińsko-mazurskiego: Działdowo, Elbląg, Jeziorany, Kętrzyn SOSW, Kętrzyn WTZ, Olsztyn, Pisz, Orzysz, Ryn, Siedliska, Giżycko oraz gościnnie Stowarzyszenie ,,Podaruj Dziecku Radość” z ZSnr 1 w Giżycku
Zawodnicy zgodnie z regulaminem Olimpiad Specjalnych podzieleni zostali na grupy sprawnościowe wg wieku, sprawności intelektualnej, płci oraz wyników uzyskanych w zawodach lokalnych. W zależności od możliwości i umiejętności startowano na dystansach od 15m ze sprzętem i asystą do 100m. Uczestnicy mogli startować w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Rozegrano 26 biegów. Zgodnie z regulaminem Olimpiad Specjalnych za 1, 2 i 3 miejsce wręczano medale a za miejsca poza podium- pamiątkowe wstążki. Podczas wspaniałej sportowej rywalizacji zawodnicy prezentowali swoje umiejętności pływackie, bili życiowe rekordy, walczyli o możliwość startu w zawodach ogólnopolskich. Zapewnili to sobie Maciej Glica z Giżycka zdobywając 3 złote medale, Artur Mikowski z Kętrzyna 2 złote i 1 srebrny w sztafecie.

Zawodnikom gorąco dopingowali licznie przybyli goście: poseł na Sejm Wojciech Kossakowski, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Listy i słowa wsparcia zawodnikom i organizatorom przesłały senator Małgorzata Kopiczko i poseł na sejm Anna Wasilewska. Wyjątkową atmosferę zawodów, czystą i wspaniałą rywalizację sportową podkreślili obecni na mityngu wicestarosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Drzażdżewski, burmistrz Miasta Wojciech Iwaszkiewicz, wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej. Sił do walki dodawali dyrektorzy placówek oświatowych, szkół ,przedszkoli, prezesi stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
Niesamowity doping zapewnili kibice, dla których realizatorzy projektu ,,Kibicuj z klasą” z SOSW przygotowali atrakcyjne konkursy a partnerzy nagrody.

Bezcenną pomocą organizatorom, nauczycielom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku służyli wolontariusze: rodzice giżyckich zawodników, profesjonalni sędziowie, ratownicy medyczni z Twin Med. uczniowie I LO w Giżycku i innych giżyckich szkół, młodzież ze Stowarzyszenia Aktywne Giżycko.

W organizacji zawodów pomogli niezawodni od lat, partnerzy: PEC w Giżycku, Gmina Giżycko Cyfrowe Centrum Serwisowe w Piasecznie ALCATEL ONE TOUCH, ZUOK w Spytkowie, Zakład Produkcyjno-Handlowy „MARK” Piekarnia GS SCH Gajewo, Centrum Ogrodnicze MARKA .
SOSW Giżycko


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages