środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Album rodzinny giżycczan

2017-05-19 08:25:54 (ost. akt: 2017-05-19 08:32:06)
Spotkanie poświęcone promocji nowej książki o Giżycku

Spotkanie poświęcone promocji nowej książki o Giżycku

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Wyjątkową książkę-album „Lec Łuczany Giżycko” wydano z okazji 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Album zawierający prawie 840 zdjęć poświęcony jest miastu i mieszkańcom z lat 1945 – 1970.

Promocja albumu odbyła się 18 maja na specjalnie przygotowanym spotkaniu w sali konferencyjnej Portu Ekomarina. Frekwencja dopisała. Kolejny raz okazało się, że historia miasta cieszy się dużym zainteresowaniem giżycczan. Wśród uczestników spotkania również byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych – miasta i powiatu.
Książka „Lec Łuczany Giżycko Portret Miasta 1945 – 1970” została wydana przede wszystkim dzięki staraniom Danuty Treszczyńskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku, oraz Katarzyny i Janusza Pileckich z Wydawnictwa Wzorcownia. Zdjęcia do albumu udostępniło kilkadziesiąt osób, i to jest główny atut nowej pozycji poświęconej historii miasta, bowiem często są to fotografie unikatowe, które zostały udostępnione tylko na potrzeby tego wydawnictwa.
Niewątpliwie jest to książka, którą na półce powinien mieć każdy mieszkaniec interesujący się przeszłością grodu nad Niegocinem.
GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. robert #2249113 | 217.99.*.* 20 maj 2017 10:28

    W rzeczywistości, w której obraz jest głównym nośnikiem informacji, tego typu publikacje wymagają solidnego komentarza historycznego, w przeciwnym wypadku jako obiektywny utrwalamy subiektywny, selektywny i wyidealizowany obraz miasta.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages