Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Zawody matematyczne i osiągnięcia uczniów I LO w Giżycku

2017-05-17 12:49:23 (ost. akt: 2017-05-17 13:50:35)

XV edycja Warmińsko–Mazurskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez UWM w Olsztynie ruszyła już w listopadzie 2016 roku w zmienionej formie. Chętni uczniowie i brali udział w szkolnych comiesięcznych eliminacjach, które zakończyły się marcu 2017 roku.

W cyklach przygotowawczych do zawodów od listopada do marca brało udział około 500 uczniów z 43 szkół ponadgimnazjalnych. W kwalifikacyjnym do finału etapie marcowym wpisano 258 ocen pozytywnych, w tym co najmniej 80% punktów uzyskało 63 uczniów.

W finałach XV edycji zawodów, które odbyły się 7 kwietnia 2017 roku w Olsztynie na UWM brało udział 131 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych, w tym 6 uczniów pani Ireny Piotrowskiej z klasy III d naszej szkoły. Uczestnicy zawodów zmierzyli się z zadaniami , o urozmaiconej tematyce i wysokim stopniu trudności, przygotowanymi przez pracowników naukowych Wydziału Matematyki i Informatyki. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem zawodów sprawował dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UWM. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował rektor UWM w Olsztynie, wojewoda warmińsko-mazurski, prezydent Olsztyna oraz kurator Oświaty.

Tytuł laureata przyznano 19 uczniom. Na liście tej znalazł się Wojtek Wiśniewski, który zajął 8 miejsce i zdobył indeks na wydział Matematyki i Informatyki na UWM. Jest to jego już czwarty indeks. Brawo Wojtek! Jesteś perełką szkoły.

Dodatkowo poza dotychczasowym regulaminem zawodów przyznano tytuły finalisty zawodów. Tytuł przyznano osobom, które w obowiązkowym marcowym cyklu eliminacyjnym zdobyły co najmniej 80% punktów lub na finale uzyskały wynik plasując się
w pierwszej połowie najlepszych zawodników. T

ytuł ten przyznano w związku z wystąpieniem władz wydziału do senatu uczelni z wnioskiem o nadanie finalistom uprawnień do przyjęcia na Wydział Matematyki i Informatyki z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Tytuł finalisty przyznano trójce uczniom z naszej szkoły: Markowi Lenczewskiemu, Martice Wiszniewskiej i Ani Perżyło. O decyzji senatu finaliści zostaną poinformowani osobiście przez organizatorów zawodów.

Osiągnięte przez uczniów wyniki uplasowały naszą szkołę na 8 miejscu wśród 14 wyróżnionych w 2017 roku w kategorii najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie Warmii i Mazur oraz sąsiednich terenów i 6 miejsce w województwie Warmińsko- Mazurskim na 11 wyróżnionych. W kategorii najlepsze szkoły ponadgimnazjalne w perspektywie trzech lat 2015-2016 –2017 znaleźliśmy się na 8 miejscu, a pani Irena Piotrowska została doceniona za współpracę z organizatorami zawodów i została współorganizatorem tych zawodów.

Wszystkim uczniom a właściwie absolwentom szkoły dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych, realizacji planów zawodowych i życiowych.

I LO w Giżycku
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages